Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୭୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଲଦାଖରେ ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା କେବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ? ଡ୍ରାଗନ ସହ ୧୨ତମ ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି
  • ||
  • ବାଂଶପାଳ : ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଅଲୋଡା ହେଲା ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା କଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ୨ ଚାଳକ : ମେଡିକାଲରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଟକ : ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ସହ ୧୦ହଜାର ଜରିମନା : ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦେବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSSC ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଏସ୍ : ଜବତ ହେଲାଣି ନଗଦ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସହ ଫ୍ଲାଟ୍ ଆଉ ପ୍ଲଟ୍
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଚିଙ୍ଗୁଡି ବନ୍ଧରେ ଅଘଟଣ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୬ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଦଳିଲା ନିୟମ : ୬୩,୩୦୩ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ପଦୋନ୍ନତି, ରେସିଡେନ୍ସି ପିରିୟଡ୍ କମାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ : ୧ କେଜି ୪୮ ଗ୍ରାମ୍ ଧଳାଜହର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||

କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ୨୮ ଦିନରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଖାଇବା ଖର୍ଚ୍ଚ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା: ଚିନ୍ତାରେ ପ୍ରଶାସନ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ

29/07/2020 at 11:08 AM

ଆଲିଗଡ଼ ୨୯/୦୭ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଆଲିଗଡ଼ର ଜନପଦ ହୋଟେଲରେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବା ସମୟରେ ଡାକ୍ତର ମାନେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଥିବା ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କରୋନା ମାମଲାରେ ବସିଥିବା ମଣ୍ଡଳୀୟ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଏହି ଚକିତ କଲା ଭଳି ଖବର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିଥିଲା | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ମଣ୍ଡଳୀୟ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ୮୪ ଡାକ୍ତର ୨୮ ଦିନରେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଥିବା ବିଲ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ବିଲ ଦେଖି ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ଉପ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଡ.ରଜନୀଶ ଦୁବେଙ୍କ ସମେତ ତମାମ ଅଧିକାରୀ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ଡାକ୍ତରମାନେ ଖାଇଥିବା ଏହି ବିଲ ପେମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ଅଧିକାରୀ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ୫୦ ଟଙ୍କା ଡାଏଟ ଆଧାରରେ ହିଁ ଟଙ୍କା ପେମେଣ୍ଟ କରାଯାଇପାରେ |

ଉପ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଶାସନାଦେଶର ଦ୍ୱାହି ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ୨୮ ଦିନରେ ୮୪ ଡାକ୍ତର ଖାଇଥିବା ଭୋଜନ ବିଲ ର ପେମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ | ୫୦ ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ବିଲ ପେମେଣ୍ଟ କରିପାରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସହରରେ କରୋନା ପ୍ରକୋପ ଆରମ୍ଭ ହେବାପରେ ଜବାହାରଲାଲ ନେହରୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଲଖନଉ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଟିମ ଡକାଯାଉଥିଲା | ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମହାନଗରର ହୋଟେଲରେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଇଥିଲା | ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଚର ୪୨ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ରେ ହୋଟେଲ ପାମ ଟ୍ରି ଏବଂ ବିକାଶୋଟେଲରେ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ଆଇସୋଲେଟ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହାପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ୟାଚରେ ୪୨ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ହୋଟେଲ ଗ୍ୟାଲେକ୍ସି ହୋଟେଲ ଓ ହୋଟେଲ ଅଲି ଇନରେ ରଖାଯାଇଥିଲା | ୨୮ ଦିନ ଅବଧିରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ରହିବା, ଖାଇବା ପିଇବା ବିଲ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି | ବିଲ ହିସାବରେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଦୈନିକ ୨୧୨୬ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବିଲକୁ ନେଇ ଜେଏନଏମସି, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଓ ପ୍ରଶାସନ ଚିନ୍ତାରେ |

   Related Posts