Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଜିବ ଓ ରଶିଦଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡକୁ ୧୩୦ ରନରେ ହରାଇଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ ପଲିସି ଉପରେ କହିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ, ୮୦ ବର୍ଷୀୟ ଜୀବନ ଜିଇଁ ସାରିଛନ୍ତି, ଯୁବପିଢ଼ିକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯାଉ

1/06/2021 at 8:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧/୬: ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ଟିକାକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ । ଦେଶରେ ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ଟିକାକରଣରେ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ସହ ଭ୍ୟାକ୍ସିନେସନ ପ୍ରଣାଣୀକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମେ ୪୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସର ଲୋକଙ୍କ ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ସରକାର  ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ୧୮ରୁ ୪୪ ବର୍ଷର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କଲେ ସରକାର। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଟିକାର ଅଭାବ ରହିଛି। ଯଦି ଟିକାର ଅଭାବ ରହିଛି ତେବେ ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ଘୋଷଣା କାହିଁକି କଲେ ବୋଲି କୋର୍ଟ ପଚାରିଛନ୍ତି।

ଆଗକୁ ନିବେଶ କରିବାର ଅଛି, ଆରାମ କରିବାର ନାହିଁ। ଆମେ ଆମ ଦେଶର ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରୁଥିବା ବେ​‌ଳେ ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେଉଛୁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି।  ଯୁବକମାନେ ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟତ । ଆମେ (ବୃଦ୍ଧ) ଜୀବନ ଶେଷ ସମୟରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଗଲୁଣି। ଆମାକୁ ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ଜରୁରୀ  ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି।

 ଏହା ସହ ୮୦ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ ଜୀବନ ଜିଇଁ ସାରିଛନ୍ତି। ତଥାପି ସମସ୍ତ ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ଆପଣଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ସମାଧାନ ପାଉନାହାନ୍ତି ତେବେ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ବାଛିବା ଦରକାର ବୋଲି ସରକାରଙ୍କୁ ପରମର୍ଶ କରିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ। ଯଦି ନିଜର ସାହାଯ୍ୟ ନିଜେ ନକରିବା, ଭଗବାନ ବି କରିବେ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ସମସ୍ତ ହିସାବ ରହିଛି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ବିପିନ ସାଙ୍ଘୀ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଜସମିତ ସିଂହଙ୍କ ଖଣ୍ଡପୀଠ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts