Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

୮୦ ବର୍ଷର ବୃଦ୍ଧା ମା’କୁ ଅସହାୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଛାଡିଦେଲା ପୁଅ : ନା’ ଗଣ୍ଡେ ଖାଇବାକୁ ମିଳୁଛି, ନା’ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ଅଛି ଘର

1/07/2021 at 12:45 PM

ଖଣ୍ଡପଡା ୧।୭: ମାନବିକତାର ସବୁ ସୀମା ଟପିଗଲା ପୁଅ ।  ନିଜ ୮୦ ବର୍ଷର ବୃଦ୍ଧା ମା’କୁ ଘରେ ରଖିବା ତ ଦୂରର କଥା ଖାଇବା ଗଣ୍ଡେ ନ ଦେଇ ଏକ ଭଙ୍ଗା ଘରେ ଅସହାୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଛାଡିଦେଲା । ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଖଣ୍ଡପଡା ଖଳିସାହି ଗ୍ରାମରେ ।   

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକର ଖଳିସାହି ଗ୍ରାମର ସତ୍ୟଭାମା ଦେବତା । ବୟସ ପ୍ରାୟ ୮୦ ।  ସ୍ଵାମୀ ସନାତନ ବର୍ଷେ ହେବ ଆରପାରିରେ । ସତ୍ୟଭାମାଙ୍କର ୩ ଗୋଟି ପୁଅ ଓ ୨ଟି ଝିଅ ଥିବାବେଳେ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୨ଟି ପୁଅଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ବାହାହୋଇ ଶ୍ବଶୁର ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି ।  କହିବାକୁ ଗଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବଡପୁଅ ଅଭିମନ୍ୟୁ ହେଲେ ସତ୍ୟଭାମାଙ୍କ ସାହା ଭରସା । ଅଭିମନ୍ୟୁ ଜଣେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ । ତେବେ ଅଭିମନ୍ୟୁ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ପଚାରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଖାଇବାକୁ  ମୁଠେ ନ ଦେବା ସହ ପୁରୁଣା ଭଙ୍ଗା ଘରେ ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସତ୍ୟଭାମା ।  ଅସହାୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଭୋକ ଉପାସରେ ସତ୍ୟଭାମା ରହୁଥିବା ବେଳେ କେତେବେଳେ ସାହି ଲୋକ କିଛି ଦେଲେ ପେଟରେ ଟିକେ ଆହାର ପଡିଥାଏ ।  ଝିଅମାନେ ବିକଳ ହୋଇ ମା’ର ସେବା କରିବା ପାଇଁ ଆସନ୍ତି ହେଲେ ଶ୍ବଶୁର ଘର ଦୂର ଥିବାରୁ ସବୁବେଳେ ଆସିବା ସମ୍ଭବପର ହୋଇ ନଥାଏ ।

ତେବେ ସତ୍ୟଭାମାଙ୍କ ଏପରି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଥାନାର ଦ୍ଵାରସ୍ଥ ହେଲେ । ଖଣ୍ଡପଡା ଥାନା ଏସଡିପିଓ ପ୍ରଭାତ ମଲ୍ଲିକ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ସତ୍ୟଭାମାଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିମନ୍ୟୁଙ୍କୁ ଡାକି ତାଗିଦ କରିବା ସହ ମା’ଙ୍କୁ ପାଖରେ ରଖି ଉତ୍ତମ ସେବା ଦେବାପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ।    

ସତ୍ୟଭାମା ଙ୍କ ପରି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବହୁ ଉଦାହରଣ ଅଛି ଯେଉଁଠି ମା ବାପା ବୃଦ୍ଧ ହୋଇଗଲେ ପିଲା ମାନେ ଅଲୋଡା କରି ଦିଅନ୍ତି । ଏପରି ସ୍ଥଳେ ସେହି ପିଲା ମାନଙ୍କୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କରାଗଲେ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ।       

   Related Posts