Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ସୀମାରେ ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆ‌ଉଟ୍ : ୮ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି

19/06/2020 at 11:27 AM

ଶ୍ରୀନଗର ୧୯।୦୬: କାଶ୍ମୀରରେ ଭାରତୀୟ ସେନାଙ୍କ ଅପରେନସନ ଅଲ୍‌ଆଉଟ୍‌ ।  ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ସୋପିଆଁ ଓ ଅବନ୍ତିପୁରାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସେନାଙ୍କୁ ବଡ ସଫଳତା ମିଳିଛି । ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ  ୮ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ । ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଏନ୍‌କରାଉଣ୍ଟର କରି ୮ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୃତକ ଆତଙ୍କୀ ମଧ୍ୟରୁ ସୋପିଆଁରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ନିହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତିନି ଜଣ ପମ୍ପୋରରେ ରହିଛନ୍ତି । ଦୁଇଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କାଶ୍ମୀରର ଅବନ୍ତିପୋରା ଜିଲ୍ଲାର ପମ୍ପୋର ଅଞ୍ଚଳରେ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସେନା ଓ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । ଗୁରୁବାର ଦିନ ଖବର ମିଳିବା ମାତ୍ରେ ସେନା ପୂରା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଘେରିଯାଇଥିଲା । ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ । ରାତି ୨ଟାରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ ହୋଇଥିବାର ଖବର ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ଜାରି ରହିଥିଲା । ରାତିତମାନ ଗୁଳିବିନିମୟ ଜାରି ରହିଥିଲା ।  କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀ ମସଜିଦ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଲୁଚି ରହିଥିଲେ ।  ଧୀରେ ଧୀରେ କରି ଆଉ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିହତ କରାଯାଇଥିଲା ।

ସେପଟେ ସୋପିଆଁରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚି ରହିଥିବା ବେଳେ ସେନା ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ । ସେନା ପୁରା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଘେରିଥିବାର ଦେଖି ଗୁଳିମାଡ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେନା ଏହାର ଦୃଢ ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ । ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ କରି ପୁରା ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିହତ କରିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ସେନାର ବୀର ଯବାନମାନେ । ମୋଟ ୮ଜଣ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାରା ଘାଟିରେ କିଛି ବଡ ଧରଣର ଅଘଟଣ ପୂର୍ବରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଛି ବୋଲି କହିଲେ ଭୁଲ୍‌ ହେବ ନାହିଁ । ନିହତ ଆହତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ମଧ୍ୟ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ ହୋଇଛି । ସ୍ତାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଉ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରି ସେନା ପକ୍ଷରୁ ପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରଖାଯାଇଛି ।

   Related Posts