Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଉପ-ସଭାପତିଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ୮ ସାଂସଦ ନିଲମ୍ବିତ

21/09/2020 at 2:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୦୯ : ଗତକାଲି ରାଜ୍ୟସଭାରେ ହୋଇଥିବା ହଙ୍ଗାମା ଏହାପୂର୍ବରୁ କେବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା | ବିରୋଧୀ ସାଂସଦ କୃଷି ବିଧେୟକ ବିରୋଧରେ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ପରିସରକୁ ଆସି ହଙ୍ଗାମା କରିଥିଲେ । ରୁଲ ବୁକ ଚିରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବା ସହ ମାଇଁଙ୍କ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଏନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟସଭା ବାଚସ୍ପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ ଗତକାଲି ହଙ୍ଗାମା କରିଥିବା ୮ ସାଂସଦଙ୍କୁ ୭ ଦିନ ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି । ଟିଏମସି ସାଂସଦ ଡେରେକ ଓ ବ୍ରାନ, ଆପ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ସିଂହ ସହ ରାଜୀବ ସାଟବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି ।

ଯେଉଁ ବିରୋଧୀ ସାଂସଦଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ଡେରେକ ଓ ବ୍ରାନ ଓ ଡୋଲା ସେନ, ଆପର ସଞ୍ଜୟ ସିଂହ, କଂଗ୍ରେସର ରାଜୀବ ସାଟବ, ସେଆଦ ନାସିର ହୁସେନ, ରିପୁର୍ନ ବୋରା, ସିପିଆଇ କେକେ ରାଜେଶ ଓ ଏଲମାଲାରନ କରିମ ଅଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ଉପ ସଭାପତି ହରିବଂଶଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ୭ ଦିନ ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି ।

ବିରୋଧୀମାନେ ରାଜ୍ୟସଭା ଉପସଭାପତି ହରିବଂଶଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଯାହାକୁ ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts