Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ଭାରତ ସିଙ୍ଗାପୁର ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଵାକ୍ଷର ହେଲା ୮ଟି ଚୁକ୍ତିପତ୍ର

1/06/2018 at 9:43 AM

ଭାରତ ସିଙ୍ଗାପୁର ଦ୍ପିପାକ୍ଷିକ ସମ୍ପର୍କରେ ଯୋଡା ହେଲା ନୁଆ ଅଧ୍ୟାୟ। ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ୮ଟି ଚୁକ୍ତିପତ୍ର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି। ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ଆହୁରି ନିବିଡ କରିବାଲାଗି ଅର୍ଥନୈତିକ, ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ,ସାଇବର ସୁରକ୍ଷା, ଡ୍ରଗ୍ସ ଚୋରା ଚାଲାଣକୁ ରୋକିବା ଆଦି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚୁକ୍ତିପତ୍ର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ସିଙ୍ଗାପୁର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଲି ହୈସେନ ଲୁଙ୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ପରେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚୁକ୍ତିପତ୍ର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି। ଉଭୟ ନେତା ଜାରି କରିଥିବା ମିଳିତ ବିବୃତିରେ ଦ୍ପିପାକ୍ଷିକ ସମ୍ପର୍କର ସମୀକ୍ଷା ପରେ ଏହାକୁ କେମିତି ଆହୁରି ନିବିଡ କରିହେବ ସେନେଇ ରୋଡମ୍ୟାପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଆଗେଇନେବାକୁ ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ନେତା comprehensive economic cooperation ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଏଥରେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାକୁ ଗୁରୁତ୍ବାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ବିମାନ ସେବା ସମ୍ପର୍କକୁ ଆହୁରି ଦୃଢିଭୁତ କରିବାକୁ ଉଭୟନେତା ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

   Related Posts