Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଏହି ୭ବର୍ଷର ଝିଅଙ୍କ ବୁଦ୍ଧି ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସରଙ୍କଠୁ ଅଧିକ : ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ

16/01/2019 at 4:28 PM

ମୈନପୁରୀ ୧୬/୧: ଆମ ଦେଶରେ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟର କୈାଣସି ଅଭାବ ନାହିଁ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଆମ ଦେଶ ମାଟିରେ କେତେକ ଏପରି ମେଧାବୀ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ନେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପିଲାଦିନ ହିଁ ତାଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ବଳ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କହିଥାଏ।

ଆଜି ଆମେ ୟୁପିର ଜଣେ ସାନ ଝିଅଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଯିଏ ଖେଳିବା କୁଦିବା ବୟସରେ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା ଅଫିସର ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି। ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଏହି ଝିଅଟିର ମସ୍ତିଷ୍କ ପ୍ରଶାସନିକ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ଛାତ୍ର କିମ୍ବା ଛାତ୍ରୀଙ୍କଠୁ କମ୍ ନୁହଁ। ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଝିଅଟିର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଏହି ଝିଅଟିର ବୟସ ୭ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ଏହି ଝିଅଟିର ନାଁ କୁମାରୀ ପୂଜା ରାଜପୁତ। ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ନାଁ ପ୍ରଦୀପ ସିଂହ ଏବଂ ମାଆଙ୍କ ନାଁ ସରସ୍ବତୀ ଦେବୀ। ପୂଜା ୟୁପିର ମୈନପୁରୀ ନାମକ ଏକ ଛୋଟିଆ ଗାଁରେ ବାସ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପରିବାରରେ କେହି ଏତେ ଶିକ୍ଷିତ ନୁହଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ତେଜସ୍ବୀ ହେବା ସହ ବିଚକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଭାର ଅଧିକାରୀ। ତାଙ୍କୁ ଯେଉଁପ୍ରକାର ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ତାର ଜବାବ ସାଙ୍ଗେ ସାଙ୍ଗେ ଦେଇ ଦିଅନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ ଯେ ଦେଶ,ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ରଖିଥିବା ପୂଜାଙ୍କୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର ନାଁ ଜଣା। ଏହା ଛଡ଼ା ପୂଜାଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜଣା।

ଆପଣଙ୍କ ପାଦ ତଳେ ମାଟି ଖସିଯିବ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଜାଣିବେ ଯେ ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ପୂଜା ୮୦ର ପଣିକିଆ  ମନେ ରଖି କହିଥିଲେ। ଏହି ଛୁଆଟିର ଭିଡିଓକୁ ପବନ ଚୈାଧୁରୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପାଖାପାଖି ୨ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଫେସବୁକରେ ପୋଷ୍ଟ୍ କରିଥିଲେ।

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ୭ଲକ୍ଷ ୬୩ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ୧୨ହଜାର ଜଣ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ୨୧ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts