Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ଚଳିତ ମାସରେ ନ୍ୟୁନତମ ବେତନ ବୃଦ୍ଧି ସମ୍ପର୍କିତ ଖୁସି ଖବର ମିଳିପାରେ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ

5/10/2018 at 5:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫/୧୦ : ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୭ମ ବେତନ କମିଶନ ବେସିକ ପେ ବା ନ୍ୟୁନତମ ବେତନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଶୁଭ ଖବର ମିଳିବ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପେନସନ ଯୋଜନାର ପୁନର୍ବିନ୍ୟାସ ପାଇଁ ଚିଠା ଇତି ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିସାରିଛନ୍ତି | ଏହି ଚିଠା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ବେଳକୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟରେ ମୋହର ବାଜିପାରେ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୦୪ ମସିହାରୁ ପୁରୁଣା ପେନସନ ଯୋଜନାକୁ ରଦ୍ଦ କରି ନୂଆ ପେନସନ ଯୋଜନା- ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପେନସନ ଯୋଜନା ଲାଗୁ ହୋଇଛି | ତେବେ ନୂଆ ପେନସନ ଯୋଜନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ; ତେଣୁ ପୁରୁଣା ପେନସନ ଯୋଜନାକୁ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘଗୁଡିକ ଦାବି କରି ଆସୁଥିଲେ | ତେଣୁ ସରକାର ନୂଆ ପେନସନ ଯାଜନାରେ କେତେକ ସଂଶୋଧନ ଆଣି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଏଥି ସହିତ ବେସିକ ପେ ବା ନ୍ୟୁନତମ ବେତନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତାବ ରହିଛି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ଏଚବି ପି.କେ.ସିଂହା କର୍ମଚାରୀ ସଂଘଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

   Related Posts