Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଚଳିତ ମାସରେ ନ୍ୟୁନତମ ବେତନ ବୃଦ୍ଧି ସମ୍ପର୍କିତ ଖୁସି ଖବର ମିଳିପାରେ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ

5/10/2018 at 5:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫/୧୦ : ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୭ମ ବେତନ କମିଶନ ବେସିକ ପେ ବା ନ୍ୟୁନତମ ବେତନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଶୁଭ ଖବର ମିଳିବ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପେନସନ ଯୋଜନାର ପୁନର୍ବିନ୍ୟାସ ପାଇଁ ଚିଠା ଇତି ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିସାରିଛନ୍ତି | ଏହି ଚିଠା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ବେଳକୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟରେ ମୋହର ବାଜିପାରେ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୦୪ ମସିହାରୁ ପୁରୁଣା ପେନସନ ଯୋଜନାକୁ ରଦ୍ଦ କରି ନୂଆ ପେନସନ ଯୋଜନା- ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପେନସନ ଯୋଜନା ଲାଗୁ ହୋଇଛି | ତେବେ ନୂଆ ପେନସନ ଯୋଜନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ; ତେଣୁ ପୁରୁଣା ପେନସନ ଯୋଜନାକୁ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘଗୁଡିକ ଦାବି କରି ଆସୁଥିଲେ | ତେଣୁ ସରକାର ନୂଆ ପେନସନ ଯାଜନାରେ କେତେକ ସଂଶୋଧନ ଆଣି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଏଥି ସହିତ ବେସିକ ପେ ବା ନ୍ୟୁନତମ ବେତନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତାବ ରହିଛି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ଏଚବି ପି.କେ.ସିଂହା କର୍ମଚାରୀ ସଂଘଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

   Related Posts