Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ଇଟାଲୀରେ ସ୍ଥିତି ସାଙ୍ଘାତିକ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୭୯୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

22/03/2020 at 6:21 PM

ଲସ ଏଞ୍ଜଲେସ୍ ୨୨।୦୩: ଚୀନରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସ୍ଥିତି ସୁଧୁରୁଥିବା କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଇଟାଲୀରେ ପରିସ୍ଥିତି ସାଙ୍ଘାତିକ ହୋଇଛି। ଇଟାଲୀରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁରେ ୭୯୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଏହି ପରି ଗତ ଏକ ମାସରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪୮୨୫ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାରେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଓ ଆଇସିୟୁର ଅଭାବ କାରଣରୁ ଇଟାଲୀରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଫଳରେ ଇଟାଲୀରେ ଅବସ୍ଥା ଦିନକୁ ଦିନ ଶୋଚନୀୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମାମଲାରେ ଇଟାଲୀ ଚୀନଠୁ ମଧ୍ୟ ଟପି ଯାଇଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଚୀନ ପରି ଇଟାଲୀ ମଧ୍ୟ ବହୁ ବିଳମ୍ବରେ କରୋନା ମୁକାବିଲାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଶେଷ ହେବା ବେଳକୁ ଇଟାଲୀରେ ସ୍ଥିତି ବିଗିଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଇଟାଲୀ ସରକାର ୧୦ ହଜାର ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ମଗାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ଚାରି ହଜାର ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଯୋଗାଡ କରିବାରେ ପ୍ରଶାସନ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହଁ ଇଟାଲୀ ପାଖରେ ପ୍ରୋଟେକ୍ଟିଭ ହେଲଥ ଗିୟର ସିଷ୍ଟମ ନଥିବା କାରଣରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଇଟାଲୀରେ ସ୍ଥିତି ଦୟନୀୟ ହୋଇ ପଡିଛି ଯେ, ସେଠାରେ ଶବ ନେବାକୁ କେହି ଆସୁ ନାହାନ୍ତି । ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଶବ ବାହାର କରିବାକୁ ସେନାକୁ ଡକାଯାଉଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ଵରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ହଜାର ଟପିଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଅନେକ ଦେଶ ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଭାରତରେ କରୋନା ପ୍ରତିରୋଧ ଲାଗି ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ପାଳନ  କରାଯାଇଛି।

   Related Posts