Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

୨୦୧୮ରେ ଥିଲା ୪୨.୩ ପ୍ରତିଶତ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ୭୬.୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ କରୁଛନ୍ତି ଭରସା

3/05/2020 at 10:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩।୦୫: ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରାଯାଇଥିବା IANS- ସିଭୋଟରର ସର୍ବେକ୍ଷଣରେ ପ୍ରକାଶିତ ଫଳାଫଳ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଜନତାଙ୍କ ବିଶ୍ଵାସ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବଢିଛି। ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ତିନି ଚତୁର୍ଥାଂଶ ଅର୍ଥାତ ୭୬.୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶ୍ଵାସ ରଖିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଏହି ରେଟିଂ ଗତ ବର୍ଷ ୨୦୧୮ ତୂଳନାରେ ଅଧିକ ବଢିଛି। ଗତ ବର୍ଷ୫୮.୬ ପ୍ରତିଶତ ଜନତାଙ୍କ ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି ନିଜର ଭରସା ପ୍ରକଟ୍ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏଥିରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି।

ଏହି ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ରେଟିଂ ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ଆସିଛି ଯେବେ ଭାରତ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ପରି ଘାତକ ମହାମାରୀ ସହ ନିରନ୍ତର ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନିଜେ ଆଗରେ ରହି ଏହାର ନେତୃତ୍ଵ ନେଇଛନ୍ତି, ଯାହାର ପ୍ରଶଂସା ଦେଶ ସହିତ ପୂରା ଦୁନିଆ କରୁଛି। ବିଶ୍ଵ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ(WHO)କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିବା ଲକ୍‌ଡାଉନ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସ୍ଵାଗତ କରିଛି।

ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓ କହିଥିଲା ଯେ, ବିଶ୍ଵ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ କୋଭିଡ୍-୧୯କୁ ରୋକିବା  ଲାଗି ସଠିକ୍ ସମୟରେ ଭାରତ ଦ୍ଵାରା ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛି। ସଂପ୍ରତି ପରିଣାମ ବିଷୟରେ କିଛି କହିବା ତରବରିଆ  ହେବ। ମାତ୍ର ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ଵ ନିୟମ ଲାଗୁ, ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଲାଗୁ କରିବା, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବା, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେସନରେ ରଖିବା ପରି ସାର୍ବଜନୀନ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଉପାୟ କୋଭିଡ୍‌-୧୯କୁ ରୋକିବାରେ ବେଶ୍ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ।

ଗତ ବର୍ଷ ୨୦୧୮ରେ ୪୨.୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ  ହିଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵ ଉପରେ  ଭରସା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ୨୦୨୦ରେ ୭୬.୩ ପ୍ରତିଶତ ଉତ୍ତରଦାତା ନିଜର ରାୟ ପ୍ରକାଶ  କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵ ଉପରେ ଭରସା ପ୍ରକଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୮ରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭରସା କରୁନଥିବା ୧୬.୩ ପ୍ରତିଶତ  ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇଁ ଏବେ ମାତ୍ର ୬.୫ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

   Related Posts