Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

ଦୀର୍ଘ ୭ ମାସ ହେଲା ୧୪ଟି ଗାଁର ପ୍ରାୟ ୭୦୦ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମିଳି ନାହିଁ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା: ବହି ଧରି ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

2/11/2020 at 8:55 PM

ମାଲକାନଗିରି୨/ ୧୧: ଗତ ୭ ମାସ ହେବ ମିଳି ନାହିଁ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା। ସମୁଦ୍ର ପତନଠାରୁ ପାଞ୍ଚ ହଜାର ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ଥିବା ବଣ୍ଡାଘାଟିରେ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କାରେ ହେର ଫେର ନେଇ ଆସିଛି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ। କରୋନା କଟକଣା ଆରମ୍ଭ ପରେ କିଛି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କାକୁ ହେରଫେର କରିଥିବା ନେଇ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଏହି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ।

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଣ୍ଡାଘାଟିର ହଣ୍ଟ୍ରାହାଲ ପଞ୍ଚାୟତରୁ ଆସିଛି ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ। ବଣ୍ଡା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକଙ୍କ ସରଳତାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ହେର ଫେର କରାଯାଇଛି। ବଣ୍ଡାଘାଟି ହଣ୍ଟ୍ରାହାଲ ପଞ୍ଚାୟତର ୧୪ଟି ଗାଁର ପ୍ରାୟ ୭୦୦ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସାତ ମାସର ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ମିଳି ନାହିଁ।

ଭତ୍ତା ହଡ଼ପ ଖବର ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରସାର ହେବା ପରେ ସେହି ସବୁ ଗାଁ ଗୁଡ଼ିକରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହି ଖବର ଜାଣିବା ପରେ ତରବରିଆ ଭାବରେ ହଣ୍ଟ୍ରାହାଲ ପଞ୍ଚାୟତର ୩ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବକେୟା ଭତ୍ତା ଅଧିକାରୀ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ଖଇରପୁଟ ବିଡିଓ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଁଞ୍ଚି ଏହି ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ କରିବା ସହିତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଖାତା ଯାଞ୍ଚ କରି ଘଟଣାକୁ ଏଡ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା କାଳରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଆସୁଥିବା ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ସବୁ କୁଆଡ଼େ ଗଲା ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ବିଡିଓଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଅପରପକ୍ଷେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ପିଇଓ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ମିଳିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts