Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ୭ ଟି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍-୧୯ ଡାକ୍ତରଖାନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ, ରହିଛି ୧୫୪୭ ଶଯ୍ୟା

6/04/2020 at 7:16 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୦୬.୦୪- ସୋମବାର ଦିନ  ସୋଆ ଡିମଡ୍ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧିନସ୍ଥ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସେସ୍‌ ଏବଂ ସମ ହସପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି ଓଡ଼ିଶାର ବୃହତ୍ତମ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଡାକ୍ତରଖାନା । ଏମସିଏଲ୍‌ ସହଯୋଗରେ ନିର୍ମିତ ଏହି ୫ଶହ ଶଯ୍ୟା ଏବଂ ୨୫ ଆଇସିୟୁ ଶଯ୍ୟା ମିଶାଇ ମୋଟ ୫୨୫ ବେଡ୍‌ର ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନା ସାରା ଦେଶରେ ଦ୍ବିତୀୟ ବୃହତ୍ତମ। ରେକର୍ଡ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଥିବା ଏହି କୋଭିଡ୍‌ ୧୯ ହସପିଟାଲ  ରାଜ୍ୟର କୋବିଡ୍‌-୧୯ ବା କରୋନା ମୁକାବିଲା ଦିଗରେ ଏକ ବଡ ସଫଳତା ହେବ ନିଶ୍ଚୟ । ତେବେ ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବା ପରେ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ  ଏକ ଅନନ୍ୟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଛି ।

 ସମ୍‌ର କୋଭିଡ୍‌ ୧୯ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ମିଶାଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ୭ ଟି  ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ ଡାକ୍ତରଖାନା  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି ବା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଛି । ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନା ଗୁଡିକରେ ରହିଛି ମୋଟ ୧୫୪୭ ଶଯ୍ୟା । ବିଶ୍ବସ୍ତରୀୟ ଏବଂ ଉନ୍ନତ ଚିକିତ୍ସାର ଦାବି ରଖୁଥିବା ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନା ଗୁଡିକରେ ଆଧୁନୀକ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ସହ ଆଇସିୟୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି ।

 ଏହି ୭ ଟି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ ହସପିଟାଲ ଗୁଡ଼ିକ ହେଲା, ଅଶ୍ବିନୀ  ହସପିଟାଲ,କଟକ ଟାଟା ହସପିଟାଲ, ଡୁବୁରୀ, ଯାଜପୁର । ଟାଟା ହସପିଟାଲ, ଯୋଡା, କେନ୍ଦୁଝର । କିମ୍ସ, ଭୁବନେଶ୍ବର।ସମ୍ ହସପିଟାଲ, ଭୁବନେଶ୍ବର । ଆଇଡି ହସପିଟାଲ ପୁରୀ ଏବଂ ସନ୍ଦରଗଡ଼ର ରାଉରକେଲାରେ ଥିବା ହାଇଟେକ୍ ହସପିଟାଲ ।ଏହି ହସପିଟାଲ ଗୁଡିକ କରୋନା ଜନୀତ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲାଏବଂ ସଫଳ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି ।

   Related Posts