Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ଏହି ୭ଟି କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରୀ କଲେ ତୁରନ୍ତ ମିଳିଥାଏ ଆମେରିକା ଭିସା, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ କମ୍ପାନୀ

8/06/2019 at 1:26 PM

ଆମେରିକାକୁ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବିକଶିତ ଦେଶ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆମେରିକାରେ ଚାକିରୀ କରିବା ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଭିସା ମିଳୁନି ତାହେଲେ ଏହି ୯ଟି ବଡ ବଡ ଆଇଟି କମ୍ପାନୀ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ପୁରା କରିପାରିବ । ଏହି କମ୍ପାନୀ ଆପଣଙ୍କୁ H-1B ଭିସା ଦେଇପାରିବ । ଆମେରିକାରେ ଚାକିରୀ କରିବା ପାଇଁ ସେଠାକାର ଅନେକ ସରକାରୀ ବିଭାଗର ଅନୁମତି ନେବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଆମେରିକାର ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ଏମିତି ଏକ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ତାଲିକା ଜାରି କରିଛି ଯେଉଁଠାରୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଭିସା ମିଳିଥାଏ ।

ଏହି କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବରେ ରହିଛି ଏପଲ । ଏପଲ ଏକ ବିଶ୍ଵସ୍ଥରୀୟ କମ୍ପାନୀ । ଏହାର ବ୍ୟବସାୟ ଦୁନିଆ ସାରା ବିସ୍ତାର କରିଛି । ଅନେକ ଭାରତୀୟ ମଧ୍ୟ ଏପଲ କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରୀ କରୁଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ H-1B ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଥାଏ । କମ୍ପାନୀ ସାହାଯ୍ୟରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ H-1B ଭିସା ସହଜରେ ମିଳିଯାଇଥାଏ ।

ଦ୍ୱିତୀୟରେ ରହିଛି ଟିସିଏସ୍ । ଟିସିଏସ୍ ଏକ ଭାରତୀୟ ସଫ୍ଟୱେୟାର କମ୍ପାନୀ । ଏହାର ବ୍ୟବସାୟ ଆମେରିକା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନେକ ଦେଶରେ ରହିଛି । ଟିସିଏସ୍ କମ୍ପାନୀ ଆମେରିକା ଯିବା ପାଇଁ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଭିସା ଯୋଗାଇ ଦେଇଥାଏ ।

ଭାରତ ମହାଦାନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଜିମ ପ୍ରେମଜୀଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ୱିପ୍ରୋ କମ୍ପାନୀ ଭାରତ ଏକ ସଫ୍ଟୱେୟାର କମ୍ପାନୀ । ବିଦେଶରେ ବିସ୍ତାରଲାଭ କରିଥିବା  ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସହଜରେ ଭିସା ଯୋଗାଇ ଦେଇଥାଏ ୱିପ୍ରୋ ।

ଇନଫୋସିସ୍ ଭାରତର ଅଗ୍ରଣୀ ସଫ୍ଟୱେୟାର କମ୍ପାନୀ । ଏହାର କାରବାର ପୁରା ବିଶ୍ୱରେ ବିସ୍ତାରଲାଭ କରିଛି । ଆମେରିକାରେ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଇନଫୋସିସ୍ ନିଜ ଇଂଜିନିୟରଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଚାକିରୀ ଦେଇଥାଏ । କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭିସା ବ୍ୟବସ୍ଥା କମ୍ପାନୀ ନିଜେ କରିଥାଏ ।

କଙ୍ଗନିଜେଣ୍ଟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱ ସ୍ଥରୀୟ ଆମେରିକୀୟ କମ୍ପାନୀ । ଏହାର ଅନେକ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଭାରତରେ ରହିଛି । ଏହି କମ୍ପାନୀରେ ଅନେକ ଭାରତୀୟ ମଧ୍ୟ କାମ କରନ୍ତି । କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭିସା ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ନିଜେ କରିଥାଏ ।

ଆମାଜନର କାରବାର ଆମେରିକାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଭାରତ ଏବଂ ଅନେକ ଦେଶରେ ବିସ୍ତାରଲାଭ କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆମେରିକାକୁ ମଧ୍ୟ ପଠାଇଥାଏ । ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେରିକା ଭିସା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ନିଜେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

କ୍ୱାଲକମ ଏକ ମଲ୍ଟିନ୍ୟାସନାଲ କମ୍ପାନୀ । ଏହି କମ୍ପାନୀ ଟେଲି କମ୍ୟୁନିକେସନ ଜିନିଷ ତିଆରି କରିଥାଏ । ଏହି କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଭିସା ଯୋଗେଇ ଦେବା ପାଇଁ ପୁରା ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । 

   Related Posts