Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ କିରାଣୀ, ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇଁ ନେଉଥିଲେ ୬୦୦ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଆଜି ‘ଓମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ, ପୁରସ୍କୃତ ହେବେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ-୧୪ ପ୍ରତିଭାଦୀପ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ସର୍ଟଫିଲ୍ମ କଣ୍ଟେଷ୍ଟ୍ ‘ସୋ-କେଶ୍ ୨୦୨୦’ର ପୁରସ୍କାର ବିତରଣୀ, ୧୨ଟି ବର୍ଗରେ ରହିଛି ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଭନ୍ ନିରାଶ, କହିଲେ- ‘ପିଚ୍ ଭଲ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଖେଳି ପାରିଲେ ନାହିଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ କଟା ଅଂଶ, ହତ୍ୟା ପରେ ଫିଙ୍ଗାଯାଇଛି !
  • ||
  • ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ରେ ‘ଓମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ
  • ||

୬୫ ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ

3/05/2018 at 10:51 AM

୬୫ ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ । ସମ୍ମାନ ବିତରଣ ଉତ୍ସବକୁ ଆସିବେନି ୭୫ ଜଣ ସମ୍ମାନ ମନୋନୀତ କଳାକାର । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଙ୍କ ହାତରୁ ସମ୍ମାନ ଗ୍ରହଣ ସମ୍ଭବ ନଥିବାରୁ କଳାକାର ମାନେ ଏପରି ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ପ୍ରତିବାଦ ନୁହେଁ, ହତାଶା ଜନୀତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଜି ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମ୍ମାନ ବିତରଣ ଉତ୍ସବରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ୧୧ ଜଣ କଳାକାରଙ୍କୁ ନିଜ ହାତରେ ସମ୍ମାନ ଦେଇପାରିବେ ବୋଲି ଖବର ଆସିବା ପରେ ଏପରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଓ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କୃତି କଳାକାରଙ୍କୁ ସମ୍ମାନୀତ କରିବା ପାଇଁ ଅସାମର୍ଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିବାରୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ହୋଇଛି । ୭୦ ପାଖା ପାଖି କଳାକାର ସମ୍ମାନ ବିତରଣ ଉତ୍ସବକୁ ଆସିବେନାହିଁ ବୋଲି ଆୟୋଜକ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ବିଭାଗକୁ ଜଣାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ କଳାକାରଙ୍କ ଏପରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନେଇ ବିସ୍ମୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ କୌଣସି ଉତ୍ସବରେ ୧ ଘଣ୍ଟାରୁ ବେଶି ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ। ସେ ଦାୟୀତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରଠୁ ଏପରି ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ , ଏନେଇ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ବିଭାଗକୁ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଳମ୍ବରେ ସେ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ।

Leave a Reply

   Related Posts