Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିରିଜ୍ ଅଧାରୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ବିତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୧୫ ମୃତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

୬୫ ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ

3/05/2018 at 10:51 AM

୬୫ ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ । ସମ୍ମାନ ବିତରଣ ଉତ୍ସବକୁ ଆସିବେନି ୭୫ ଜଣ ସମ୍ମାନ ମନୋନୀତ କଳାକାର । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଙ୍କ ହାତରୁ ସମ୍ମାନ ଗ୍ରହଣ ସମ୍ଭବ ନଥିବାରୁ କଳାକାର ମାନେ ଏପରି ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ପ୍ରତିବାଦ ନୁହେଁ, ହତାଶା ଜନୀତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଜି ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମ୍ମାନ ବିତରଣ ଉତ୍ସବରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ୧୧ ଜଣ କଳାକାରଙ୍କୁ ନିଜ ହାତରେ ସମ୍ମାନ ଦେଇପାରିବେ ବୋଲି ଖବର ଆସିବା ପରେ ଏପରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଓ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କୃତି କଳାକାରଙ୍କୁ ସମ୍ମାନୀତ କରିବା ପାଇଁ ଅସାମର୍ଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିବାରୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ହୋଇଛି । ୭୦ ପାଖା ପାଖି କଳାକାର ସମ୍ମାନ ବିତରଣ ଉତ୍ସବକୁ ଆସିବେନାହିଁ ବୋଲି ଆୟୋଜକ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ବିଭାଗକୁ ଜଣାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ କଳାକାରଙ୍କ ଏପରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନେଇ ବିସ୍ମୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ କୌଣସି ଉତ୍ସବରେ ୧ ଘଣ୍ଟାରୁ ବେଶି ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ। ସେ ଦାୟୀତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରଠୁ ଏପରି ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ , ଏନେଇ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ବିଭାଗକୁ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଳମ୍ବରେ ସେ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ।

Leave a Reply

   Related Posts