Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ପାଥୋ ଲ୍ୟାବ ରିପୋର୍ଟରେ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ପୁରୁଷଙ୍କ ପେଟରେ ଭୃଣ : ରିପୋର୍ଟ ଦେଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଉଡ଼ିଗଲା ହୋସ

22/04/2020 at 5:06 PM

ଖାନେଵାଲ ୨୨/୦୪ : ବୟସ୍କ ମହିଳା ଗର୍ଭବତୀ ହେବା କଥା ଆପଣ ଶୁଣିଥିବେ | କିନ୍ତୁ ବୟସ୍କ ପୁରୁଷ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା କେବେ ଶୁଣିନଥିବେ | ଏହା ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ନୁହେଁ | ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରାନ୍ତର ଖାନେଵାଲରୁ ଏହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏଠାରେ ଜଣେ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି |

ଆଲ୍ଲା ବିଟା ନାମକ ଜଣେ ବୟସ୍କ ପୁରୁଷ ଖାନେଵାଲର ଡ଼ିଏଚକ୍ୟୁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ | ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ପରିସ୍ରା ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା | ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଏକ ଘରୋଇ ପାଥୋ ଲ୍ୟାବକୁ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ରିପୋର୍ଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ସମସ୍ତଙ୍କ ହୋସ ଉଡି ଯାଇଥିଲା |  

ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ରିପୋର୍ଟରେ କିଛି ଗଡବଡ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ | ସେ ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ମାମଲା ପାକିସ୍ତାନ ହେଲ୍ଥ କେୟାର କମିଶନଙ୍କ ପାଖକୁ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଗଲା | ଏହାପରେ ଖାନେଵାଲର ଜିଲ୍ଲା କମିଶନର ଲ୍ୟାବକୁ ସିଲ କରିଥିଲେ | ଲ୍ୟାବ ମାଲିକ ଅମିନକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି |

ଏହି ଲ୍ୟାବ ଡ଼ିଏଚକ୍ୟୁ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଖରେ ରହିଛି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଲ୍ୟାବକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ଲ୍ୟାବ ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ଚାଲୁଥିଲା | ସେଠାରେ କୌଣସି ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରାପ୍ତ ଡାକ୍ତର ମଧ୍ୟ କାମ କରୁନଥିଲେ | ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା ଲ୍ୟାବ ସେଠାରେ ଚାଲୁଥିଲା | 

ମାମଲା ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଲୋକେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ନାନା ମତାମତ ଦେଇଥିଲେ | କେହି ମାମଲାକୁ ଫେକ କହିଥିଲେ ତ ଆଉ କିଏ ଏଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ | ଏହିଭଳି ଲ୍ୟାବ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁବୋଲି ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକ କହିଥିଲେ |

ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରାନ୍ତରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଢିଲା ଥିବା ଯୋଗୁଁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଅନେକଥର ଭୁଲ ରିପୋର୍ଟ ଆସୁଥିବା ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ମଧ୍ୟ ସଠିକ ଉପାୟରେ ହୋଇନଥାଏ | ଯାହାଫଳରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଥାଏ | ସେଠାରେ ଲୋକଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଏତେ ସ୍ୱଚ୍ଛଳ ନଥିବାରୁ ଲୋକେ ବଡ ବଡ ହସ୍ପିଟାଲ ଯାଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସହଜରେ ନକଲି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଚକ୍କରରେ ଫସି ଯାଇଥାନ୍ତି | ପଞ୍ଜାବରେ ଅନେକ ନକଲି ଲ୍ୟାବ ଓ ଡାକ୍ତର ଅଛନ୍ତି | ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲ ଅବସ୍ଥା ଏତେ ଦୟନୀୟ ଯେ ନ କହିବା ଭଲ |

   Related Posts