Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ ୨ କାର୍, ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଦମଦାର୍ ବ୍ୟାଟିଂ : ବଢିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଚିନ୍ତା, ବିସିସିଆଇ ପୋଷ୍ଟ୍ କଲା ଭିଡିଓ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୩୪୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମୋହନା ବାପା-ପୁଅ ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ୧୨ ଅଟକ, ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରୁ ଡବଲ୍ ମର୍ଡର୍ !
  • ||
  • ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ରେ ସରିଲା ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଶାସନ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ : ୧୬ ଯାଏଁ ପାଗ ମେଘୁଆ, ହେବ ବିକ୍ଷିପ୍ତ ବର୍ଷା
  • ||

ଡିବି ଲଗାଇ ପାଠ ପଢୁଥିବା ବେଳେ ୫ ବର୍ଷର ଝିଅ ଲିଜା ଦେହରେ ଲାଗିଯାଇଥିଲା ନିଆଁ, ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ପୋଡ଼ିଯାଇଛି : ପଇସା ନଥିବାରୁ ଯାଇପାରୁନି ହସ୍ପିଟାଲ, ଘରେ ପଡି ହେଉଛି ଛଟପଟ

9/01/2019 at 5:36 PM

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ୯|୧: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରେ ଏକ ୫ ବର୍ଷର ଝିଅ ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ିହୋଇଯିବା ପରେ ଏହାକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହୋଇଛି । ଡିବି ଲଗାଇ ପାଠ ପଢୁଥିବା ବେଳେ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଶିଶୁଟିର ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାକୁ ଘରେ ଶୁଆଇ ଦେଇଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ।

ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଉଛି ଲିଜା। ଦେହଯାକ ପୋଡ଼ିଯାଇଛି। ୫ ବର୍ଷର ଝିଅ। କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ଘଟଣା ଜୀବନକୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାମୟ କରିଦେଇଛି। ଗତ ୪ତାରିଖ ଘଟଣା। ଘରେ ମା ଯାଇଥିଲେ ବାହାରକୁ ବାସନ ମାଜି। ଆଉ ଲିଜା ଘରେ ଡିବି ଲଗେଇ ପାଠ ପଢୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ହଠାତ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା ଡ୍ରେସ୍‌ରେ। ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଗୋପାଳପୁର ଗାଁର ନାରାୟଣ ଲେଙ୍କାର ଝିଅ ଲିଜା ଏବେ ସାରା ଜିଲ୍ଲାପାଇଁ ଏକ ମାନବିକତାର ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇଛି।

ଲିଜାର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାକୁ ଶିଶୁଭବନକୁ ନେଇପାରୁନାହାନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ। ଦାରିଦ୍ର୍ୟସୀମାରେଖା ତଳେ ଥିବା ନାରାୟଣ, ଅଧାଗଢ଼ା ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି। ଝିଅର ଚିକିତ୍ସା କେମିତି ହେବ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ। ଦେହର ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ପୋଡ଼ିଯାଇଛି,କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ବଦଳରେ ଲିଜାକୁ ଘରେ ରଖିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ। ଏବେ କେହି ସାହାଯ୍ୟ କଲେ ତାର ଚିକିତ୍ସା ହେଇପାରିବ।

 ମୋଦିଙ୍କ ବିଜ୍ଞାପନ ସବୁଘରକୁ ବିଜୁଳି ଦେବାର ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ସରକାର। ରାଜୀବ ଜ୍ୟୋତି, ବିଜୁ କୁଟିର ଜ୍ୟୋତି କେତେକଣ ଯୋଜନା ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ନାରାୟଣଙ୍କ ଘରକୁ ବିଜୁଳି ନାହିଁ। ବିଜୁଳି ଥିଲେ ଡିବିରି ଲିଜାର ଜୀବନକୁ ଦୁର୍ବିସହ କରିନଥାନ୍ତା।

   Related Posts