Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

‘ଏ ଫର୍ ଆପଲ୍’ର ନୂଆ ଭର୍ସନ୍: ୬ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଗାଇଲେ ABC ରାପ୍, ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମିସେଲ୍ ଓବାମା

2/11/2020 at 2:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୧୧ : ପିଲା ଯେତେବେଳେ ପାଠ ପଢିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥାନ୍ତି ପ୍ରଥମେ ‘ଏ ଫର ଆପଲ’ “A for Apple” ହିଁ ଶିଖିଥାନ୍ତି। ଏ ଫର ଆପଲ ପାଠର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ। ଯେମିତି ପିଲା କଥା କହିବା ଶିଖିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମ ମା ଶିଖନ୍ତି ଠିକ ସେହିଭଳି ପାଠ ଆରମ୍ଭରୁ ଏ ଫର ଆପଲ ହିଁ ଶିଖିଥାନ୍ତି। ଜଣେ ଛଅ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଫୋନିକ୍ସକୁ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ମୋଡ଼ ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ନେଇ ମିସେଲ ଓବାମା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ। ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଭିଡିଓରେ ଶିଶୁଟି “ABC alphabet” ର ରାପ୍ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ସାଢେ ୨ ମିନିଟର ଏହି ଭିଡିଓ କ୍ଲିପରେ ଶିଶୁର ବାପା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ ଆରମ୍ଭରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାପ୍ ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଯେ ନିଜ ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତି ବଳରେ ମଣିଷ ଯାହା ଚାହିଁବ ହାସଲ କରିପାରିବ। ଏହାପରେ ୬ ବର୍ଷର ସାମୁଏଲ ୨୬ ଆଲଫାବେଟକୁ ନେଇ ରାପ୍ ଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ସାମୁଏଲଙ୍କ ଏହି ରାପ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଥମ ମହିଳା ମିସେଲ ଓବାମା ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ସମୟ। ଏହିଭଳି ସମୟରେ ଏହି ଭିଡିଓ ମୋ ମୁହଁରେ ହସ ଫୁଟାଇ ଦେଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ଏହି ଭିଡିଓ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରୁଛି। ଏହି ସମୟରେ ଆମେ ଆମ ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା। ସାମ, ମୋତେ ତୁମର ABCs ଭର୍ସନ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଛି। ଏହାସହ ବଡ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିବାକୁ ଓ ସାକାର କରିବାକୁ ତୁମେ ଅନେକ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ।”

   Related Posts