Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଛତିଶଗଡ ସୀମାନ୍ତରୁ ଆସିବେ ପ୍ରବାସୀ, ଆଗକୁ ଆହୁରି ବିଗିଡିବ ସ୍ଥିତି – ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ଅପ୍ରେଲ ଶେଷ କିମ୍ବା ମେ’ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ରାଜ୍ୟରେ ପିକ୍‌ରେ ରହିପାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବ୍ରହ୍ମଗିରିରେ ବୋମାମାଡ, ଛିଣ୍ଡିଗଲା ଯୁବକଙ୍କ ହାତ
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : ହରିଣ ମାଂସ ବୋଝେଇ ଅଟୋ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ତ୍ରିପୁରା ଯିବାବେଳେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୬ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର, ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ୨ଟି ଗାଁ ସଟଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବାତିଲ ହେଲା ଚଳିତବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ଘୋଷଣା କଲେ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠାରୁ ୫ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୫୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀରାମ ନବମୀ : କୋଭିଡ୍ କଟକଣାରେ ପାଳନ ହେବ ଉତ୍ସବ, ଆଜିଠୁ ଟ୍ବିନସିଟିର ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ
  • ||

ମାଲକାନଗିରିରୁ ବିନା ପରମିଟରେ ଚାଲୁଥିବା ୬ବସ ଜବତ : ବସ ମାଲିକ ସଂଘ ଓ ପରିବହନ ବିଭାଗ ମୁହାଁମୁହିଁ, ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଠେଲାପେଲା କଲେ ବସମାଲିକ, ୨ଗରିଫ

31/10/2018 at 5:29 PM

ମାଲକାନଗିରି ୩୧|୧୦: ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଘରୋଇ ବସ୍ ସଂଘ ଓ ପରିବହନ ବିଭାଗ ମୁହାଁ ମୁହିଁ । ବିନା ପରମିଟରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବା ୬ଟି ଘରୋଇ ବସକୁ ଆଜି ପରିବହନ ବିଭାଗ ସିଜ୍ କରିବା ପରେ ଦେଖା ଦେଇଛି ଉତ୍ତେଜନା । ଘରୋଇ ବସ୍ ମାଲିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳ କରାଯିବା ସହ ସରକାରୀ ବସ ଅଟକା ଯାଇଥିଲା । ପରେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ମାଲକାନଗିରି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପହଞ୍ଚି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝା ସୁଝା କରୁଥିବା ବେଳେ କେତେକ ଘରୋଇ ବସ୍ ମାଲିକ ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ ଠେଲା ପେଲା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

ଅସୁବିଧାରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଶହ ଶହ ଯାତ୍ରୀ । ନିଜେ ମାଲାମାଲ ହେବା ଲାଗି ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଖେଳ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଅନେକ ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକ । ଟୁର ଏଣ୍ଡ ଟ୍ରାଭେଲସ୍ର ପରମିଟରେ ଅନେକ ଘରୋଇ ବସ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ରତିଦିନ ଯିବା ଆସିବା କରୁଛି । ହେଲେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଆଜି ଘରୋଇ ବସ୍ ସଂଘ ଓ ପରିବହନ ବିଭାଗ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ହୋଇଛି । ବିନା ରୁଟ୍ ପରମିଟରେ ଚାଲୁଥିବା ୬ଟି ଘରୋଇ ବସକୁ ଆଜି ପରିବହନ ବିଭାଗ ସିଜ୍ କରିବା ପରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ଘରୋଇ ବସ୍ ମାଲିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳ କରାଯିବା ସହ ସରକାରି ବସ ଅଟକା ଯାଇଥିଲା । ପରେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ମାଲକାନଗିରି ଥାନା ଅଧିକାରି ପହଞ୍ଚି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝା ସୁଝା କରୁଥିବା ବେଳେ କେତେକ ଘରୋଇ ବସ୍ ମାଲିକ ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ବେଳେ ଠେଲା ପେଲା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଲାଗି ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଏକ ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି 

ଟୁର ଏଣ୍ଡ ଟ୍ରାଭେଲସ୍ ର ଗାଇଡ ଲାଇନ ଅନୁଯାଇ କୌଣସି ବସ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଭିତରେ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ଏହା କୌଣସି ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ହୋଟେଲରୁ ଛାଡିବ । ସାଧାରଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଲାଗି ଏହି ବସ କୌଣସି ଅଗ୍ରିମ ଟିକଟ ମଧ୍ୟ ବୁକିଙ୍ଗ କରି ପାରିବ ନାହିଁ । ଏହା ସହ ସେହି ବସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ତାଲିକା ଓ ବିମା କାଗଜ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଦାଖଲ କରାଯିବ । ପୁଣି କେଉଁ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ସ୍ଥାନକୁ ବସଟି ବାରମ୍ବାର ଯଇପାରିବ ନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ସବୁ ନିୟମକୁ ଖୋଲା ଖୋଲି ଭାବେ ଉଲଙ୍ଘନ କରୁଛନ୍ତି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକ  ଯାହାକୁ ନେଇ ବିପଦରେ ଏବେ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ।

କେବଳ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ନୁହେଁ,  ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରତିଦିନ ଏପରି ୨୦ ରୁ ୨୫ଟି ବସ ବିନା ପରମିଟରେ ଚଳା ଚଳ କରୁଛି । ଯାହା ଫଳରେ ରାଜ୍ୟ ସରକରା ପ୍ରତିଦିନ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ରାଜସ୍ବ ହରାଉଥିବା ବେଳେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଟୁର ଏଣ୍ଡ ଟ୍ରାଭେଲସ୍ ର ଏହି ଘରୋଇ ବସ ଗୁଡିକ । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତୁରନ୍ତ ଏଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts