Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ଏକାଠି କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ସଚିନ-ସଲିଲ, ଯୋଗିନ୍ଦର-ଧୋନୀ, କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଫ୍ଲପ୍ ଜଣେ ହିରୋ

25/03/2020 at 1:52 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫|୦୩: ଅନେକ କ୍ରିକେଟର ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ଖେଳୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିପାରେ ନାହିଁ । କିଛି କ୍ରିକେଟର ସେମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭରୁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପରେ ବିଫଳ ହୋଇଥାନ୍ତି । ନିଜ କ୍ୟାରିଅରକୁ ସେମାନେ ଭଲ ଦିଗରେ ନେଇ ପାରି ନାହାଁନ୍ତି । ତେବେ ଅନ୍ୟ କିଛି ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି କ୍ରିକେଟରୁ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କିଛି ଖେଳାଳି ପରେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରଫେସନକୁ ଆପଣାଇଥାନ୍ତି ।


ଧୋନୀ ଓ ଯୋଗିନ୍ଦର ଶର୍ମା
ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଓ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଯୋଗିନ୍ଦର ଶର୍ମା ଡିସେମ୍ବର ୨୦୦୪ରେ ଚିଟାଗଙ୍ଗରେ ନିଜର ଦିନିିକିଆ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଉଭୟଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର ଏବେ ସମାନ ନାହିଁ । ଧୋନୀ କ୍ରିକେଟରୁ ଦୂରରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଯୋଗିନ୍ଦର ହରିୟାଣା ପୋଲିସରେ କର୍ଯ୍ୟରତ୍ତ । ୨୦୦୭ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଯୋଗିନ୍ଦର ଭାରତର ବିଜୟରେ ହିରୋ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିପାରି ନଥିଲେ । ତେବେ ଧୋନୀ ଭାରତକୁ ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟ୍ରଫି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦିନିକିଆ ଦଳ ହୋଇପାରିଥିଲା ।

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର, ଅଭିଶଙ୍କର ସିଲଭୀ

ଗମ୍ଭୀର ୨୦୦୩ରେ ବାଲାଂଦେଶ ‍ବିରୋଧରେ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ଅଭିଶଙ୍କର ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଅଭିଶଙ୍କର ମାତ୍ରା ୪ଟି ଦିନିିକିଆରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିବା ବେଳେ ଗମ୍ଭୀର ଏକଦା ଟେଷ୍ଟରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ହୋଇଥିଲେ । ଏବେ ସେ ଆଇପିଏଳରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ତୁଲାଉଛନ୍ତି ।

ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ସଲିଲ ଅଙ୍କଲୋ

ସଚିନ ଓ ସଲିଲ ୧୯୮୯, ଡିସେମ୍ବର ୧୮ ତାରିଖରେ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସଚିନ ବିଶ୍ୱର ମହାନ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଭାବେ ପରିଚିତ । ତାଙ୍କୁ କ୍ରିକେଟ ଜଗତରେ ଭଗବାନ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ସଲିଲ ମାତ୍ର ୨୦ଟି ଦିନିକିଆ ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଟେଷ୍ଟ୍ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି ।

   Related Posts