Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ନିରଞ୍ଜନ ଆଉଟ୍‌ର କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍ ! ପିସିସି ସଭାପତି ଦୌଡରେ ୬ ହେଭିଓ୍ବେଟ୍

26/06/2020 at 6:36 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୬/୦୬ : ଖୁବଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରେ ପିସିସି ସଭାପତି ପରିବର୍ତ୍ତନ । ଏବେ ସେଥିପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଲାଗିଲାଣି ଦୌଡ। ଘର ଘର ବୁଲି ସମର୍ଥକ ଜୁଟାଉଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା । ପିସିସି ସଭାପତି ଦୌଡରେ ଏବେ ୬ କଂଗ୍ରେସ ହେଭିଓ୍ବେଟ ନେତା। ଯେହେତୁ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଏଆଇସିସି ପୁନର୍ଗଠନ ହେବ ସେଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ହଲଚଲ…

କଂଗ୍ରେସରେ ହେବ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ । ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସରେ ହେଲାଣି ହଲଚଲ। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରେ ପିସିସି ସଭାପତି ପରିବର୍ତ୍ତନ । ଏଭଳି ଠୋସ ଆଭାସ ମିଳିଲାଣି ।  କାରଣ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଏଆଇସିସିର ପୁନର୍ଗଗଠନ ହେବ । ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ଦାୟିତ୍ବ ନେବା ପର ଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ଟିମ ଗଠନ କରିନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ସୋନିଆ ତାଙ୍କ ଟିମ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଗଠନ କରିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ସଙ୍ଗଠନ ସମ୍ପାଦକ ଠାରୁ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ । ଏପଟେ ପସିସି ସଭାପତି ଦେଇଥିବା ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ତାଲିକା ଏବଂ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ ସମ୍ପାଦକ ତାଲିକାକୁ ବର୍ଷେ ହୋଇଥିଲେ ବି ଏହା ସ୍ବୀକୃତି ଲାଭ କରିନି । ଯାହା ସୂଚନା ଦେଉଛି ଯେ ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଉପରେ ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ଭରସା ରହୁନି ।

ଏଆଇସିସି ପୁନର୍ଗଗଠନ ଆଭାସ ମିଳିବା ପରେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସରେ ଲାଗିଲାଣି ପିସିସି ସଭାପତି ଦୌଡ। ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଡ଼ରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଦୌଡରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ, ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି, ଏଆଇସିସି ସଦସ୍ୟ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଖୁଣ୍ଟିଆ ଏବଂ ଶରତ ରାଉତ, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ ,ପୂର୍ବତନ ପିସିସି ସଭାପତି ଶରତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ଭକ୍ତ ଦାସ।

ପିସିସି ସଭାପତି ପଦକୁ ସବୁବେଳେ କଂଗ୍ରେସରେ ରେସ ଲାଗିଥାଏ । ଏବେ ପୁଣି ପିସିସି ସଭାପତି ପଦ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଲାଗିଲାଣି ଦୌଡ।

   Related Posts