Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ନିରଞ୍ଜନ ଆଉଟ୍‌ର କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍ ! ପିସିସି ସଭାପତି ଦୌଡରେ ୬ ହେଭିଓ୍ବେଟ୍

26/06/2020 at 6:36 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୬/୦୬ : ଖୁବଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରେ ପିସିସି ସଭାପତି ପରିବର୍ତ୍ତନ । ଏବେ ସେଥିପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଲାଗିଲାଣି ଦୌଡ। ଘର ଘର ବୁଲି ସମର୍ଥକ ଜୁଟାଉଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା । ପିସିସି ସଭାପତି ଦୌଡରେ ଏବେ ୬ କଂଗ୍ରେସ ହେଭିଓ୍ବେଟ ନେତା। ଯେହେତୁ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଏଆଇସିସି ପୁନର୍ଗଠନ ହେବ ସେଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ହଲଚଲ…

କଂଗ୍ରେସରେ ହେବ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ । ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସରେ ହେଲାଣି ହଲଚଲ। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରେ ପିସିସି ସଭାପତି ପରିବର୍ତ୍ତନ । ଏଭଳି ଠୋସ ଆଭାସ ମିଳିଲାଣି ।  କାରଣ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଏଆଇସିସିର ପୁନର୍ଗଗଠନ ହେବ । ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ଦାୟିତ୍ବ ନେବା ପର ଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ଟିମ ଗଠନ କରିନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ସୋନିଆ ତାଙ୍କ ଟିମ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଗଠନ କରିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ସଙ୍ଗଠନ ସମ୍ପାଦକ ଠାରୁ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ । ଏପଟେ ପସିସି ସଭାପତି ଦେଇଥିବା ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ତାଲିକା ଏବଂ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ ସମ୍ପାଦକ ତାଲିକାକୁ ବର୍ଷେ ହୋଇଥିଲେ ବି ଏହା ସ୍ବୀକୃତି ଲାଭ କରିନି । ଯାହା ସୂଚନା ଦେଉଛି ଯେ ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଉପରେ ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ଭରସା ରହୁନି ।

ଏଆଇସିସି ପୁନର୍ଗଗଠନ ଆଭାସ ମିଳିବା ପରେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସରେ ଲାଗିଲାଣି ପିସିସି ସଭାପତି ଦୌଡ। ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଡ଼ରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଦୌଡରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ, ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି, ଏଆଇସିସି ସଦସ୍ୟ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଖୁଣ୍ଟିଆ ଏବଂ ଶରତ ରାଉତ, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ ,ପୂର୍ବତନ ପିସିସି ସଭାପତି ଶରତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ଭକ୍ତ ଦାସ।

ପିସିସି ସଭାପତି ପଦକୁ ସବୁବେଳେ କଂଗ୍ରେସରେ ରେସ ଲାଗିଥାଏ । ଏବେ ପୁଣି ପିସିସି ସଭାପତି ପଦ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଲାଗିଲାଣି ଦୌଡ।

   Related Posts