Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୬ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ୬ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ସହ ଜଣେ ମହିଳାକୁ ୩ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ

1/11/2019 at 10:26 AM

ବଡବିଲ ୧।୧୧: ଗତ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଯୋଡା ଥାନା ଲହଣ୍ଡା ମୁଣ୍ଡାସାହିରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।  ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ୬ ଜଣ ଆସାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି ଚମ୍ପୁଆ ଏଡିଜେ । ୨୪ ଜଣଙ୍କ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ବୟାନ ଓ ପ୍ରମାଣକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଅତରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ୍ ଦଳଗୋବିନ୍ଦ ବାରିକ ଏହି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି  । ଏହି ୬ ଜଣ  ହେଲେ, ରତ୍ନା ମୁଣ୍ଡା, ମାନା ମୁଣ୍ଡା, ବାଗୁନ ମୁଣ୍ଡା, ଉମା ମୁଣ୍ଡା, ତୁମ୍ବା ମୁଣ୍ଡା ଓ ଇଶ୍ବର ମୁଣ୍ଡା ।  ସେହିପରି ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଜଣେ ମହିଳା ପାଣ୍ଡରି ମୁଣ୍ଡାକୁ ଓ ବିଚ୍ ହଂଟିଙ୍ଗରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ସାଢେ ୩ ବର୍ଷ ସଜ୍ଜା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ ।

ଗତ ୨୦୧୫ ମସିହା ଜୁଲାଇ ୧୩ ତାରିଖ ରାତିରେ ଏହି ଲୋମହର୍ଷଣକାରୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା । ଯୋଡ଼। ଥାନା, ଲହଣ୍ଡା ମୁଣ୍ଡାସାହିର ଗୁରା ମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ପରବାର ଶୋଇଥିବା ବେଳେ, ରାତି ଅଧରେ ଘରେ ପଶି ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବରେ ଟାଙ୍ଗିଆ, ଭୁଜାଲି ଓ ଅନ୍ୟ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ଗୁରାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା । ପରିବାରର ସମସ୍ତ ୮ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବରେ ହାଣି ପକାଇଥିଲେ ଦୃର୍ବୃତ୍ତ । ଆକ୍ରମଣରେ ଗୁରା ମୁଣ୍ଡା, ସ୍ତ୍ରୀ ବୁଧୁନୀ, ଦୁଇ ଝିଅ ସୋମବାରୀ, ନମିତା ଓ ଦୁଇ ପୁଅ ସୁନୀଲ ଓ କୁଶ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବେଳେ, ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ପୁଅ ଗଣିତ ଓ ସମ୍ଭୁ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଏହି ବର୍ବରଚିତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥ । ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ସେତେବଳେ ଜଣେ ନାବାଳକ ସମେତ ୧୦ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । କେସଟିକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇ ଏହାକୁ ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts