Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨ଶହ ଅତିକ୍ରମ କଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୭୯୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୭୭୮୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଘରେ ପଶି ଲୁଟିଲେ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ଖସିଗଲେ, ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରୁ ଜବତ ହେଲା ୯ଟି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲଫାପା, ବାନ୍ଧିନେଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ପାଟଣାରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପଥରରେ ପିଟି ହେଲା ବାଇକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବାଲିଅନ୍ତାରେ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢାଉ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀରେ ୪ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୫.୩୨ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||

ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପିଙ୍କୁ କହିଲେ ୫ଟି ସଚିବ ପାଣ୍ଡିଆନ, ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମରକଜ ଫେରନ୍ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ଯାଞ୍ଚ କର

4/04/2020 at 5:16 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୦୪।୦୪: ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ସ୍ଥିତ ମରକଜରେ ତବଲିଗି ଜମାତଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ସଭା ସମଗ୍ର ଦେଶ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧାର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ଏହି ତବଲିଗି ଜମାତିଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିରୋଧୀ ଲଢେଇକୁ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା ଲାଗିଛି। ତବଲିଗି ଜମାତିଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶର ପ୍ରାୟତଃ ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ୫-ଟି ସଚିବ ଭିକେ ପାଣ୍ଡିଆନ ଶୁକ୍ରବାର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଏସପିଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମରକଜରୁ ଫେରିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଟ୍ରେସ୍ କରି ପରୀକ୍ଷଣ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।  

ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଏସପିଙ୍କୁ ଏହି ଦିଗରେ ତ୍ଵରିତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା କହି ପାଣ୍ଡିଆନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମରକଜରୁ ଫେରିଥିବା ତବଲିଗି ଜମାତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ଏବେ ରାଜ୍ୟ ଓ ଦେଶ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମରକଜରୁ ଫେରିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ୧୦୪ରେ କଲ କରି ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା କରାଇବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି। ଯିଏ ନିଜର ଯାଞ୍ଚ କରାଇବାକୁ ଚାହିଁବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ସହ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପାଣ୍ଡିଆନ କହିଛନ୍ତି।

ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମରକଜରୁ ଫେରିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇବା ଜନ ସାଧାରଣ, ପୋଲିସ ଏବଂ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରଶାସନର ସଂପ୍ରତି ସବୁଠୁ ବଡ କାମ।

ଏହା ସହିତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ  ଓ ଏସପି ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଧାର୍ମିକ ଗୁରୁଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରନ୍ତୁ ଯେ ସେମାନେ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଫେରନ୍ତା ଲୋକଙ୍କୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାନ୍ତୁ ବୋଲି ପାଣ୍ଡିଆନ କହିଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୋଲିସଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଜର ସମସ୍ତ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ଉପଯୋଗ କରି ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଫେରନ୍ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଆତ୍ମ ବିଶ୍ଵାସ ଦିଅନ୍ତୁ।

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ୧୦୪ କୁ ଅଧିକ ସଂପ୍ରସାରିତ କରାଯିବ ଏବଂ ପ୍ରତିଟି କଲ୍ ଉପରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ। ଏଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅବହେଳା କିମ୍ବା ବିଳମ୍ବ କଲେ ପରିବାର ସହିତ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବିପଦରେ ପଡିପାରେ। ଆଗାମୀ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ବହୁତ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଆମେ ଏହାର ଦୃଢ ମୁକାବିଲା କରି ପାରିବା ବୋଲି ପାଣ୍ଡିଆନ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts