Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋର : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||

କଟକରେ 5T ସଚିବ : ନୌବାଣିଜ୍ୟ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ସହ ହାଡ଼ିଆ ପଠା ଯାଇ ସ୍ଥିତି ପରଖିଲେ ସଚିବ

22/01/2020 at 10:15 AM

କଟକ ୨୨/୧: ଏସ.ସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ସର୍ବବୃହତ୍ତ ମେଡିକାଲ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ଯୋଜନା କରିଥିବା ବେଳେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟର ଆଜି ପୁଣି ତଦାରଖ କରିଛନ୍ତି ୫ ଟି ସଚିବ। ସଚିବଙ୍କ ସହ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ,ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ସଚିବ,ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟ ବିଭାଗ ସଚିବଙ୍କ ସମେତ କଟକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଡିସିପି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ କଟକ ସ୍ଥିତ ନୌବାଣିଜ୍ୟ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ସମେତ ହାଡିଆ ପଠା ଓ ସିସୋର ପଠା ଯାଇ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। .ଆସନ୍ତା କାଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଟକ ଏସ.ସି.ବି ମେଡିକାଲ ଓ ସହରର ବିକାଶ ପାଇଁ ଏହି ପଠା ଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିବା  ଜଣା ପଡିଛି।

କଟକ ଏସ.ସ.ବି ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ବିଶ୍ବ ସ୍ଥରୀୟ ହସପିଟାଲ କରିବା ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୂଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ତେବେ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ପୁଣି ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ୫ ଟି ସଚିବ ଭି.କାର୍ତ୍ତିକେୟାନ ପାଣ୍ଡିୟାନ। ୫ ଜଣ ସଚିବଙ୍କ ସମେତ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ,ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ସଚିବ,ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟ ବିଭାଗ ସଚିବଙ୍କ ସମେତ କଟକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଡିସିପି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ।ତେବେ ଏସ.ସି.ବି କ୍ୟାମ୍ପସକୁ ସଂପ୍ରସାରଣ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ଆହୁରି ୨୫ ଏକର ଯାଗାର ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି।ତେବେ ସେହି ଏସ.ସି.ବି ନିକଟରେ ମତ୍ସ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ,ନୌବାଣିଜ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ରହିଥିବାରୁ ଏହାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବ କି ମହାନଦୀ ପଠାରେ ଏସ.ସି.ବି ର କିଛି ବିଭାଗ ଓ ଖେଳ ପଡିଆକୁ ନିଆଯିବ ସେନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ ସୁରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର।

ନୌବାଣିଜ୍ୟ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଦେଖିବା ପରେ ୫ ଟି ସଚିବ ସିଧା ହାଡିଆ ପଠା ଓ,ସିସୋର ପଠା ଯାଇ ହେଉଥିବା ଜମି ପୁନରୁଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ତଦାରଖ କରିଥିଲେ।ତେବେ ମୋଟ ୪୨୧ ଏକର ଜମି ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଥିବା ବେଳେ ସେଥିରୁ ଏସ.ସି.ବି ମେଡିକାଲ ପାଇଁ ୨୫ ଏକର ଜମି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କଟକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ।

ଆସନ୍ତା କାଲି ଏହି ସିସୋର ପଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏସ.ସି.ବି ମେଡିକାଲ ଓ ସହରର ବିକାଶ ପାଇଁ ବହୁ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଥିବାରୁ ୫ ଟି ସଚିବ ଙ୍କ ତଦାରଖ ପରେ ପୁଣି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି କଟକ ଡିସିପି ଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ଅଧିକାରୀ ମାନେ।

   Related Posts