Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ସରକାରୀ ସେଲଟର ହୋମ୍‌ରେ ୫୭ ବାଳିକା କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଗର୍ଭବତୀ

22/06/2020 at 11:59 AM

କାନପୁର ୨୨।୬: କାନପୁରର ସରକାରୀ ସେଲଟର ହୋମ୍ ରେ ରହୁଥିବା ୫୭ ବାଳିକା କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଂକ୍ରମିତ ବାଳିକାମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ରାମା ମେଡିକାଲ କଲେଜର କୋଭିଡ-୧୯ ୱାର୍ଡରେ ରଖାଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ବ୍ରହ୍ମା ଦେବ ରାମ ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ୭ ଜଣ ଝିଅ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ । ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ କରୋନା ନେଗେଟିଭ୍ ଆସିଛି ।

ଏହି ସମସ୍ତ ଗର୍ଭବତୀ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଜଜା-ବଚ୍ଚା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । କରୋନା ସହିତ ଝିଅମାନଙ୍କର ଗର୍ଭଧାରଣ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଶାସନ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ ସେଲଟର ହୋମ୍ ପ୍ରଶାସନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି । ସ୍ବରୂପ ନଗରରେ ଅବସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ସେଲଟର ହୋମ୍ କୁ ସିଲ୍ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ବ୍ରହ୍ମା ଦେବ ରାମ ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ୭ଜଣ ଝିଅ ସେଲଟର ହୋମକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ ।

ଗର୍ଭବତୀ ବାଳିକାମାନଙ୍କ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଜାଣିବା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରମାନେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଛନ୍ତି । କାନପୁର ଏସଏସପି ଦୀନେଶ କୁମାର ପି ଏହି ମାମଲାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ଝିଅଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । ସେଲଟର ହୋମ୍ କୁ ସିଲ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ସମସ୍ତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ ବୋଲି ଏସଏସପି କହିଛି । ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସେଲଟର ହୋମ୍ ରେ ରହୁଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଝିଅ ଏଠାରେ ପାକ୍ସୋ ଆକ୍ଟ ଅଧୀନରେ ଅଛନ୍ତି ।

   Related Posts