Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

କରୋନା କବଳରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଲେ ୫୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା : କହିଲେ ଦେଖା କରିବାକୁ ଆସୁନଥିଲେ ଘରଲୋକ, ଡାକ୍ତର ବୁଝାଇବା ପରେ ବଢିଥିଲା ମନୋବଳ

9/04/2020 at 10:23 AM

ଇନ୍ଦୋର ୯।୪: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ସଙ୍କଟ ସର୍ବାଧିକ । ସ୍ବଚ୍ଛତା ପାଇଁ ଏକ ନମ୍ବର ହୋଇଥିବା ସହ ଇନ୍ଦୋରରେ ଏହା ବହୁଳ ମାତ୍ରାରେ ବ୍ୟାପିଛି । କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଏହା ଖୁସିର ବିଷୟ ଯେ, ଏହି ସମୟରେ ଅଧିକାଂଶ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଏକ କାହାଣୀ ହେଉଛି ୫୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ସକିନାଙ୍କର । ସେ କରୋନା ସହ ମଧୁମେହ ରୋଗ ସହ ମଧ୍ୟ ଲଢେଇ କରି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ।

ସକିନା କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ । ଯଦିଓ ସାମାନ୍ୟ ଥଣ୍ଡା-କାଶ ହୋଇଥିଲା । କିଛି ଦିନ ପରେ ଜ୍ବର ଏବଂ ପରେ ନିମୋନିଆ ହୋଇଥିଲା । ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ କରୋନା ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା । ପୁଅ ମୋତେ ଏ ବିଷୟରେ କହିଲା ନାହିଁ । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା ।”

ସକିନା କହିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ଅତ୍ୟଧିକ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଥିଲି । ମନେହେଉଥିଲା କେଜାଣି ଏବେ କ’ଣ ହେବ, କାରଣ କରୋନା ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି ଶୁଣିଥିଲି । ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିବା ପରେ ମୋ ପୁଅ-ବୋହୂ ମୋତେ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ କ’ଣ ହୋଇଛି ଜଣାଇ ନଥିଲେ । ମୋ ପରିବାରରେ ପୁଅ, ବୋହୂ ଏବଂ ଦୁଇଟି ପିଲା ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମୋତେ କେବି ଭେଟିବାକୁ ଆସୁନଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ମନେପକାଉଥିଲି । ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ଅସୁସ୍ଥ ହେବା ସତ୍ତ୍ବେ ସେମାନେ ମୋତେ ଏକୁଟିଆ ଛାଡି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଥିଲେ, ତା’ପରେ ଡାକ୍ତର ମୋତେ ବୁଝାଇଥିଲେ ଯେ ମୁଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ । ତେଣୁ ସେମାନେ ଦେଖା କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ସେତେବେଳେ ଯାଇ ମୋର ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ବଢିଥିଲା । ଡାଇବେଟିସ୍ ରୋଗୀର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ୫୦% କମିଯାଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ମୋର ଭରଷା ଥିଲା ଯେ, ମୁଁ ଭଲ ହୋଇଯିବି । ଯେତେବେଳେ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଲା ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଜାଣିଲି ଯେ ମୁଁ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଖୁସି ହୋଇଯାଇଥିଲି ।

   Related Posts