Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୯୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ଡିସଚାର୍ଜ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୫୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୯ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଥମିବ କି ବିବାଦ ! ୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଲା ୧୨ତମ ବୈଠକ, ଗୋଗରା-ହଟ୍ ସ୍ପ୍ରିଙ୍ଗରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଉପରେ ଜୋର
  • ||
  • ଜେଲ୍‌ ଗଲେ କୋଟିପତି ପିଏସ୍‌ ବିରଞ୍ଚି ସାହୁ
  • ||
  • ସେମି ଫାଇନାଲରେ ହାରିଲେ ସିନ୍ଧୁ, ଧୂଳିସାତ ହେଲା ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଆଶା, ଏବେ କାଂସ୍ୟ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ସରକାରୀ-ବେସରକାରୀ ସ୍ବିମିଂ ପୁଲ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ମୀନା ବଜାର ଖୋଲାଯାଇପାରିବ
  • ||
  • ଭୋଜିଭାତ ଉପରେ ପୂର୍ବବତ କଟକଣା ରହିବ
  • ||
  • ବିବାହରେ ୨୫, ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟାରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||

ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ : ଭାଙ୍ଗିଲା ସବୁ ରେକର୍ଡ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୫୫ ହଜାର ସଂକ୍ରମିତ, ୭୭୯ ମୃତ

31/07/2020 at 11:52 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୭: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦେଶରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ଏହାର ଗତି ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ହୋଇପଡିଛି । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଗୋଟିଏ ଦିନର ସମସ୍ତ ପୂର୍ବ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି । ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପଜିଟିଭ ସଂଖ୍ୟା ୫୫ ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ବାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୫,୦୭୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୭୭୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ରେକର୍ଡ । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ୫୫,୦୭୯ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୋଟ୍ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬ ଲକ୍ଷ ପାର ହୋଇଛି । କୋରନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬,୩୮,୮୭୧  ରହିଛି । ଏଥି ସହିତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୫୭୪୭ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ୧୦,୫୭,୮୦୬ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଭାରତ ବିଶ୍ବରେ ପାଞ୍ଚ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ୪ଟି ଦେଶ ଭାରତଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ଆମେରିକା, ବ୍ରାଜିଲ, ବ୍ରିଟେନ୍ ଏବଂ ମେକ୍ସିକୋ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରର ଯେଉଁଠାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ହେତୁ ୧୫୫୦୬୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି, ବ୍ରିଟେନରେ ୪୫୯୯୯ ଜଣ, ବ୍ରାଜିଲରେ ୯୧୩୭୭ ଏବଂ ମେକ୍ସିକୋରେ ୪୫୩୬୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟର ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ କେବଳ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଭାରତରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଜୁନ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଥମ ୪ ମାସରେ ଦେଶରେ ମୋଟ୍ ୫.୬୮ ଲକ୍ଷ କରୋନା ମାମଲା ରହିଥିଲା । ଏଥିସହିତ ଆଜି ଏହାର ସଂଖ୍ୟା ୧୬ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

   Related Posts