Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ରାଜ୍ୟରେ ନାବାଳିକା ଅସୁରକ୍ଷିତ : ୬ ମାସରେ ୫୦୨ ନାବାଳିକା ରାଜ୍ୟରେ ନିଖୋଜ

3/08/2019 at 1:31 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩|୮: ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା ଶୁଣିଲେ ଆମ ରକ୍ତ ଗରମ ହୋଇଯାଏ। ବୋଧହୁଏ ଏହା ସମାଜର ସବୁଠୁ ଘୃଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ। ଶିଶୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣାକୁ ଯେତେ ନିନ୍ଦା କଲେ ବି କମ୍ ।ଏହା ମାନବ ସମାଜ ପାଇଁ ଏକ କଳଙ୍କ। ଆମେ ମାନେ ମଣିଷ। ବୋଧହୁଏ ଆମେ ମଣିଷତ୍ବକୁ ଭୁଲିଯିବାକୁ ବସିଛେ। ନହେଲେ କୋମଳମତି ନିଷ୍ପାପ ଶିଶୁଙ୍କ ପ୍ରତି ଏଭଳି ଜଘନ୍ୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ  ମିଳନ୍ତାନି। ଏହା ଆମ ସମାଜର ବ୍ୟାଧକୁ ସୂଚାଉଛି। ଏହାକୁ ଦୃଢ ହସ୍ତରେ ଦମନ ପାଇଁ ସରକାର କଡା ଆଇନ ଆଣିଛନ୍ତି।

ଶିଶୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଓ ଶୋଷଣରୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାର ପକ୍ସୋ ଆଇନ ସଂଶୋଧନ କରିଛନ୍ତି। ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ପାଇଁ ଏଥିରେ  ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ  ଫାଶୀର ପ୍ରାବଧାନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଖାଲି  ଆଇନ ନୁହଁ, ଏହାକୁ  କଡାକଡିଭାବେ ପାଳନ କରି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତମୂଳକ ଦଣ୍ଡ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। କୋମଳମତି ନିଷ୍ପାପ ଶିଶୁଙ୍କୁ କାମାନ୍ଧଙ୍କଠାରୁ କେମିତି ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ତାହା ଏବେ ଆମ ପାଇଁ ବଡ ଆହ୍ବାନ।

ରାଜ୍ୟରୁ ଉଭାନ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି ନାବାଳିକା। ଜଣେ କି ଦୁଇ ଜଣ ନୁହଁ। ବିଗତ ୬ ମାସ ଭିତରେ ରାଜ୍ୟରେ ପାଞ୍ଚ ଶହରୁ ଅଧିକ ନାବାଳିକା ଉଭାନ ହୋଇଯାଇଥିବା ଖବର ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ହଙ୍ଗାମା କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ। ନିକଟରେ ଅନୁଗୁଳ, ପୁରୀରେ ଶିଶୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣାରେ  ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଥିଲେ ବିରୋଧୀ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ଇସ୍ତଫା ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ଦାବି କରିଥିଲେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ। ବିରୋଧୀଙ୍କ ହଙ୍ଗାମା ଯୋଗୁ ବାଚସ୍ପତି ଗୃହକୁ ଅନେକ ଥର ମୁଲତବୀ ରଖିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର  ଶିଶୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ରୋକିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ପ୍ରଦୀପ୍ତ କୁମାର ନାୟକ । ଭବାନୀପାଟଣାରେ ଏକ ଆଶ୍ରୟ ଗୃହରେ ଏଚଆଇଭି ସଂକ୍ରମିତ ନାବାଳିକା ପ୍ରତି ନିର୍ଯାତନା ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ  ଉଠାଇଥିଲେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ। ସେପଟେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳର ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର  ଛୋଟଛୋଟ ଶିଶୁଙ୍କ ନିଖୋଜ  ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts