Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

୫୦ହଜାର କୁକୁଡା ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ, ଫାର୍ମ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର ଶତ୍ରୁତା କାରଣ !

30/08/2020 at 12:47 PM

ପାରାଦୀପ ୩୦/୦୮: ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ଏରସମା ବ୍ଲକ୍‌ ନୂଆଗାଁ ଗ୍ରାମର ରାମଚଣ୍ଡୀପଡ଼ାରେ ଏକ କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମରେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ଫଳରେ ପ୍ରାୟ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କୁକୁଡ଼ା ଜୀଅନ୍ତା ଜଳି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏହି ଫାର୍ମକୁ କେହି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଥିବା ବେଳେ ଟଙ୍କା କାରବାରକୁ ନେଇ ରାଗରଖି ଏଭଳି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଛି । ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ଘଟିଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ଆକଳନରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ଗ୍ରାମର ପବିତ୍ର ସ୍ୱାଇଁଙ୍କର ନିଜ ଘର ବାଡ଼ିରେ ଏକ ବଡ଼ କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ଥିଲା । ସେଥିରେ ସେ ପ୍ରାୟ ୫୦ ହଜାର କୁକୁଡ଼ା ଚିଆଁ ଛାଡ଼ିଥିଲେ । ଆଉ ଦିନ କେଇଟା ପରେ ଚିଆଁ ଗୁଡ଼ିକ ବିକ୍ରି ଉପଯୋଗୀ ହୋଇଥାନ୍ତେ । ହେଲେ ଗତକାଲି ରାତିରେ କେହି ପବିତ୍ରଙ୍କ ଫାର୍ମରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେବାରୁ ସବୁ ଚିଆଁ ପୋଡ଼ିଯାଇଥିବା ସକାଳେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ହେଲେ ବର୍ଷାରେ ଫାର୍ମର ଚାଳ ଘର ଗୁଡ଼ିକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଓଦା ଥିବା ବେଳେ ସେଥିରେ ନିଆଁ କେମିତି ଲାଗିଲା ସେନେଇ ସନ୍ଦେହ ଉପୁଜିଛି । ଗାଁରେ ଥିବା ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀରୁ ଟଙ୍କା କରଜ ସୂତ୍ରରେ ଆଣି ପବିତ୍ର ଫାର୍ମରେ ଲଗାଇଥିବା ବେଳେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ କୁକୁଡ଼ା ବେପାର ମାନ୍ଦା ଧରିବାରୁ ସେ ଟଙ୍କା ଶୁଝି ପାରିନଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ କରଜ ଟଙ୍କା ଶୁଝିବାକୁ ନେଇ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହ ପବିତ୍ରଙ୍କର ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ତେଣୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଗତକାଲିର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥାଇପାରେ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ଉଠୁଥିବା ବେଳେ କେହି କେହି ଏହାକୁ ଜାଣିଶୁଣି କରାଯାଇଥିବା ମଧ୍ୟ କହୁଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତଦନ୍ତ ପରେ ଏହା ଦୁର୍ଘଟଣା ଜନିତ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ନା ମନୁଷ୍ୟକୃତ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ ।

   Related Posts