Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩୪୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫୪୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଗୋଲ୍ଡେନ ବାବା : ବାହାର ଦେଶର ବେସରକାରୀ ମେଡିକାଲରେ ପ୍ରାୟ ୫ଶହ କୋଟି ଋଣ ଦେବାକୁ କରିଥିବା ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ କପି ଲାଗିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ

14/01/2019 at 6:47 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୪|୧: ଫିଟୁଛି ଗୋଲଡେନ ବାବାର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଗୁମର । ଗୋଲଡେନ ବାବା ଠକେଇରେ କେବଳ ରାଜ୍ୟ କିମ୍ବା ଦେଶ ନୁହେଁ ବାହାର ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ କୋଟି କୋଟି ଅର୍ଥ ଲଗାଇବାପାଇଁ କରିଥିଲା ନକଲି ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ ।

ଚାଲିଛି ଗୋଲଡେନ ବାବାର ତଦନ୍ତ । ଫିଟୁଛି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗଟିଏ  ଭିତିରି କଥା । ଗୋଲଡେନ ବାବା ଓରଫ ଜ୍ୟୋତି ରଞନ ଯାହା ଘରୁ ଜବତ ହୋଇଛି ଅନେକ ବ୍ୟାଙ୍କର ଚେକ । ଗୋଲଡେନ ବାବାଠାରୁ ଋଣ ନେବାପାଇଁ ଏହି ଚେକ ଗୁଡିକ ଅଗ୍ରୀମ ଆକାରରେ ଗୋଲଡେନ ବାବା ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ।

ଦୁବାଇ  , ଡରବାନ , ସିଙ୍ଗାପୁର ଭଳି ବାହାର ଦେଶର ବେସରକାରୀ ମେଡିକାଲରେ ପ୍ରାୟ ୫ଶହ କୋଟି ଋଣ ଦେବାକୁ କରିଥିବା ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ କପି ଲାଗିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ । ସେହିଭଳି  ଶୋଫିଆର ମେଡିକାଲ କନଷ୍ଟ୍ରକସନ ରେ ୨୦୦ କୋଟି , ଇଁଜିନିୟର ଆଣ୍ଡ କୋଲ କମ୍ପାନୀରେ ୩୦୦ କୋଟି, ଭୁବନେଶ୍ବର ଜେ କେ ମେଡିକାଲ ଆଣ୍ଡ କନଷ୍ଟ୍ରକସନ ରେ ୫୦ କୋଟି ଋଣ ଦେବାକୁ କରିଥିବା ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ କପି ମଧ୍ୟ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ ଲାଗିଛି ।

ଏପରିକି ଯେଉଁ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବାକୁ ଗୋଲଡେନ ବାବା ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ କରୁଥିଲା ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଅଗ୍ରୀମ ଚେକ ଆଣି କମ୍ପାନୀ ମାନଙ୍କୁ ଠକେଇ କରୁଥିଲା । ପୁର୍ବରୁ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଗୋଲଡେନ ବାବା ରହୁଥିବା ଘରକୁ ପୁର୍ବରୁ ଖାନତଲାସି କରିଥିବା ବେଳେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘର ଭିତରେ ଖାନତଲାସି କରି ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର ଜବତ କରିଛି ।

ଜବତ କାଗଜପତ୍ରରେ ନକଲି ଇନକମଟ୍ୟାକ୍ସ କାଗଜ ମଧ୍ୟ ଜବତ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଲଡେନ ବାବା ୩ ହଜାର ୭୭୦ କୋଟିର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦେଉଥିବା ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଗୋଲଡେନ ବାବା ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଇନକମଟ୍ୟାକ୍ସ ବାବଦକୁ ୪କୋଟି ଟଙ୍କା ଭରଣା କରୁଥିବା ନକଲି କାଗଜପତ୍ର ଜବତ କରିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଇଓଡବଲୁ। ଏଥିସହିତ ବିଭିନ ଫେକ କମ୍ପାନୀ ନାଁରେ ବହୁ ରବର ଷ୍ଟାମ୍ପ ଜବତ କରାଯାଇ ତଦନ୍ତ ଯାରି ରହିଛି।

   Related Posts