Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଗୋଲ୍ଡେନ ବାବା : ବାହାର ଦେଶର ବେସରକାରୀ ମେଡିକାଲରେ ପ୍ରାୟ ୫ଶହ କୋଟି ଋଣ ଦେବାକୁ କରିଥିବା ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ କପି ଲାଗିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ

14/01/2019 at 6:47 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୪|୧: ଫିଟୁଛି ଗୋଲଡେନ ବାବାର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଗୁମର । ଗୋଲଡେନ ବାବା ଠକେଇରେ କେବଳ ରାଜ୍ୟ କିମ୍ବା ଦେଶ ନୁହେଁ ବାହାର ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ କୋଟି କୋଟି ଅର୍ଥ ଲଗାଇବାପାଇଁ କରିଥିଲା ନକଲି ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ ।

ଚାଲିଛି ଗୋଲଡେନ ବାବାର ତଦନ୍ତ । ଫିଟୁଛି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗଟିଏ  ଭିତିରି କଥା । ଗୋଲଡେନ ବାବା ଓରଫ ଜ୍ୟୋତି ରଞନ ଯାହା ଘରୁ ଜବତ ହୋଇଛି ଅନେକ ବ୍ୟାଙ୍କର ଚେକ । ଗୋଲଡେନ ବାବାଠାରୁ ଋଣ ନେବାପାଇଁ ଏହି ଚେକ ଗୁଡିକ ଅଗ୍ରୀମ ଆକାରରେ ଗୋଲଡେନ ବାବା ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ।

ଦୁବାଇ  , ଡରବାନ , ସିଙ୍ଗାପୁର ଭଳି ବାହାର ଦେଶର ବେସରକାରୀ ମେଡିକାଲରେ ପ୍ରାୟ ୫ଶହ କୋଟି ଋଣ ଦେବାକୁ କରିଥିବା ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ କପି ଲାଗିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ । ସେହିଭଳି  ଶୋଫିଆର ମେଡିକାଲ କନଷ୍ଟ୍ରକସନ ରେ ୨୦୦ କୋଟି , ଇଁଜିନିୟର ଆଣ୍ଡ କୋଲ କମ୍ପାନୀରେ ୩୦୦ କୋଟି, ଭୁବନେଶ୍ବର ଜେ କେ ମେଡିକାଲ ଆଣ୍ଡ କନଷ୍ଟ୍ରକସନ ରେ ୫୦ କୋଟି ଋଣ ଦେବାକୁ କରିଥିବା ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ କପି ମଧ୍ୟ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ ଲାଗିଛି ।

ଏପରିକି ଯେଉଁ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବାକୁ ଗୋଲଡେନ ବାବା ଏଗ୍ରୀମେଣ୍ଟ କରୁଥିଲା ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଅଗ୍ରୀମ ଚେକ ଆଣି କମ୍ପାନୀ ମାନଙ୍କୁ ଠକେଇ କରୁଥିଲା । ପୁର୍ବରୁ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଗୋଲଡେନ ବାବା ରହୁଥିବା ଘରକୁ ପୁର୍ବରୁ ଖାନତଲାସି କରିଥିବା ବେଳେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘର ଭିତରେ ଖାନତଲାସି କରି ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର ଜବତ କରିଛି ।

ଜବତ କାଗଜପତ୍ରରେ ନକଲି ଇନକମଟ୍ୟାକ୍ସ କାଗଜ ମଧ୍ୟ ଜବତ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଲଡେନ ବାବା ୩ ହଜାର ୭୭୦ କୋଟିର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦେଉଥିବା ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଗୋଲଡେନ ବାବା ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଇନକମଟ୍ୟାକ୍ସ ବାବଦକୁ ୪କୋଟି ଟଙ୍କା ଭରଣା କରୁଥିବା ନକଲି କାଗଜପତ୍ର ଜବତ କରିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଇଓଡବଲୁ। ଏଥିସହିତ ବିଭିନ ଫେକ କମ୍ପାନୀ ନାଁରେ ବହୁ ରବର ଷ୍ଟାମ୍ପ ଜବତ କରାଯାଇ ତଦନ୍ତ ଯାରି ରହିଛି।

   Related Posts