Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଛପି ରହିଛନ୍ତି ୫୦ ତବଲିଗି ଜମାତି, ଜୋରଦାର ହେଲା ତଲାସି ଅଭିଯାନ

8/04/2020 at 9:36 PM

ମୁମ୍ବାଇ, ୦୮।୦୪: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସବୁଠୁ କାରଣ ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ସ୍ଥିତ ମରକଜରେ ତବଲିଗି ଜମାତିଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ସମାରୋହ। ଏଥିରେ ବିଦେଶୀ ଜମାତି ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ। ଏଠାରୁ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ତବଲିଗି ଜମାତି ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଏବେ ହଜାର ସଂଖ୍ୟକ ତବଲିଗି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ପ୍ରାୟ ୨୫ ହଜାରକୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି। ଏବେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଜମାତି ଛପି ରହିଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବିଭିନ୍ନ ଇଲାକାରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ତବଲିଗି ମରକଜର ଜମାତି ଛପି ରହିଥିବା ସୂଚନା ପୋଲିସକୁ ମିଳିଛି । ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ୍ ଦେଶମୁଖ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତ ତବଲିଗି ଜମାତି ନିଜକୁ ପୋଲିସ ହାତରେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଜମାତିଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍ ଖୋଜି ବାହାର କରେ ତେବେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦିନରେ ତବଲିଗି ଜମାତରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ୧୪୦୦ ଜମାତି ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୩୫୦ ଜମାତିଙ୍କୁ ଧରି କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୫୦ ତବଲିଗି ଜମାତ ରାଜ୍ୟରେ ଛପି ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ସବୁ ଜମାତି କେଉଁଠି ଛପି ରହି ମୋବାଇଲ ମଧ୍ୟ ସୁଇଚ୍ ଅଫ କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ୍ ଦେଶମୁଖ କହିଛନ୍ତି ଏହି ସବୁ ତବଲିଗିଙ୍କ ତଲାସି ଜାରି ରହିଛି । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏମାନଙ୍କୁ ଧରି ପୃଥକ ବାସରେ ରଖାଯିବ । ଏହା ପରେ ଏହି ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୩୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଏହି ମହାମାରୀରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିରୁ ୫ ଜଣ କେବଳ ମୁମ୍ବାଇରୁ। ମୁମ୍ବାଇରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି।

   Related Posts