Thursday, August 22, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବାତ୍ୟା ଫୋନିରେ ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର କ୍ଷତି ୫୦ କୋଟି, ଏବିଭିପି ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସଫେଇ

କଟକ ୧୬|୫: ଫୋନିର ୧୩ ଦିନ ପରେ ଏବିଭିପି ଛାତ୍ର ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ । ପ୍ରାୟ ୮୦ ଜଣ ଏବିଭିପି ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ରେଭେନ୍ସା ପରିସରରେ ଥିବା ଗଛ କାଟିବା ସହ ସମସ୍ତ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଫୋନି ମାଡରେ ପ୍ରାୟ ୫୦ କୋଟିର କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ।

ଫୋନି ବାତ୍ୟାର ୧୩ ଦିନ ପରେ ରଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏବିଭିପି ଛାତ୍ର ସଂଗଠନ । ଛାତ୍ର ସଂଗଠନର ପ୍ରାୟ ୮୦ ରୁ ୧୦୦ଜଣ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମିଶି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ । ପୁରୀ ଭୁବନେଶ୍ବର ପରେ ଏବେ କଟକର ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ସଫଇ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରିଛି ଛାତ୍ର ସଂଗଠନ ।

ନିଜେ ସାଙ୍ଗରେ ଆଣିଥିବା କଟର ମେସିନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଗଛ କାଟିବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଆବର୍ଜନା ସଫା କରି ନିଜେ ଟ୍ରାକ୍ଟରେ ଲଦି ପଠାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କେବଳ ରେଭେନ୍ସା ନୁହେଁ ବରଂ ବିଭିନ୍ନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି ଛାତ୍ର ସଂଗଠନ କହିଛି । ତେବେ ରେଭେନ୍ସାରେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଗଛ ହଟେଇ ରାସ୍ତା ସଫା କରିଦେଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏହାକୁ ସୁନ୍ଦର କରି ସଫା ନ କରିବାରୁ ଏବିଭିପି ଛାତ୍ର ସଂଘଠନ ଏହି ସଫେଇରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବିଭିନ୍ନ ହଷ୍ଟଲ ସହ ଆଡମିଷ୍ଟ୍ରେଟିଭ ବ୍ଲକ ମଧ୍ୟ ସଫା କରିଛନ୍ତି । ଫୋନି ବାତ୍ୟାରେ ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ ବଡ ବଡ ଗଛ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଫୋନିରେ ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରାୟ ପାଖା ପାଖି ୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷୟ କ୍ଷତି ହୋଇଥିବା ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଓ ସିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଥିବା ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି । ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରେ ଥିବା କିଛି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଘର ଫୋନି ବାତ୍ୟାରେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ସଜଡା ଯାଇଛି ।

207 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର