Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଯେଉଁ ବୟସରେ ପିଲାକୁ ଏକାକୀ ସ୍କୁଲ ଛାଡିବା ଚିନ୍ତା ବି କରାଯାଏନା, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁକୁ ବିମାନରେ ଏକା ଫେରିଲା ସେହିବୟସର ବାଳକ

25/05/2020 at 6:26 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ:  ଯେଉଁ ବୟସରେ ପିଲା ବିନା ଅଭିଭାବକ ସ୍କୁଲ ଯିବା କଥା ବି ଚିନ୍ତା କରିପାରେନି ସେହି ବୟସର ଏକ ବାଳକ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଏକାକୀ ବିମାନ ଯାତ୍ରାକରି ସୋମବାର ବେଙ୍ଗାଲୁରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ବିମାନର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶ୍ରେଣୀରେ ଯାତ୍ରା କରିଥିବା ଏହି ବାଳକଟିର ବୟସ ଜମାରୁ ୫ ବର୍ଷ ଓ ତା ସହ ତା ପରିବାରର କେହିବି ନଥିଲେ। ଗତ ୩ ମାସ ହେଲା ପିଲାଟି କରୋନା ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜେଜେ ଓ ଜେଜେମାଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଟକି ରହିଥିଲା। ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ ହେବାରୁ ମା ତା ଲାଗି ଟିକେଟ୍ ଟିଏ କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ସେ ସୁରକ୍ଷିତ ଘରକୁ ଫେରିଆସିଛି।

ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସିଥିବା କୁନି ଯାତ୍ରୀଟିର ନାମ ବିହାନ ଶର୍ମା। ସେ ସୁରକ୍ଷିତ ପହଞ୍ଚିଥିବାରୁ ବିମାନବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଥିଲା। ବିହାନକୁ ତା ମା ମଞ୍ଜରୀ ଶର୍ମା ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ଘରକୁ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ବିମାନ ଅବତରଣ କରିବା ପରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଧାଡିରେ ବିହାନ ବେଶ୍ ବାରିହୋଇପଡିଥିଲା। ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ଜ୍ୟାକେଟ୍ ସାଙ୍ଗକୁ ହଳଦିଆ ମାସ୍କ ଓ ନିଳ ଗ୍ଲୋବସ୍‌ରେ ବେଶ୍ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ ବିହାନ। 

୩ ମାସ ହେଲା ପୁଅର ବିଚ୍ଛେଦରେ ମା ମଞ୍ଜରୀ ମଧ୍ୟ ଆତୁର ଥିଲେ। ବିହାନକୁପ ଦେଖି କୋହ ସମ୍ବରଣ କରିପାରିନଥିଲେ।  କରୋନା ଲକଡାଉନରେ ଅଟକି ରହିଥିବା ୫ ବର୍ଷରୁ ଶିଶୁକୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆଣିବା ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା। ତେବେ ମଞ୍ଜରୀଶ ଯେମିତି ଶୁଣିଲେ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ  ଯାଉଛି ପୁଅ ଲାଗି ଟିକେଟ୍‌ଟିଏ କରିଦେଲେ। ସେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିମାନରେ ଉଠିବା ପରେ ମା ତାକୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ। ବିମାନ କର୍ମଚାରୀ ବିହାନକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ମଞ୍ଜରୀ ବିହାନ ପ୍ରତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିଥିଲେ। ତାକୁ ନ କୋଳେଇ ନିଜଠୁ ଦୂରରେ ରଖି ବିମାନ ବନ୍ଦର ବାହାରକୁ ନେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts