Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ଲମ୍ବୋର୍ଗିନି କିଣିଦେବାକୁ ମନା କଲେ ମା, କାର କିଣିବାକୁ ଉଟାହରୁ କାର୍ଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଡ୍ରାଇଭ୍‌ କରି ଧରାପଡିଲା ବାଳକ

6/05/2020 at 4:26 PM

ଉଟାହ: ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କ ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ଏକ ୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବାଳକର ଦୁଃଶାହାସ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି। ଲମ୍ବୋର୍ଗିନି କାର କିଣିଦେବାକୁ ପିଲାଟି ଘରେ ଅଝଟ କରୁଥିଲା।  ହେଲେ ଏତେ ଦାମୀ କାର କିଣିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ବୋଲି ମା ସଫା ସଫା ମନା କରି ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବାଳକ ପକେଟ୍‌ରେ ୩ ଡଲାର ଧରି ମାଙ୍କୁ ନ ଜଣାଇ ତାଙ୍କ କାର ଚଳାଇ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଯିବା ରାସ୍ତାରେ ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡିଛି।

ଉଟାହ ହାଇୱେ ପାଟ୍ରୋଲ (ୟୁଏଚପି) କାରକୁ ଜବତ କରିବା ସହ ପିଲାକୁ ଅଟକ ରଖିଛି।  ପିଲାଟିର ବୟସ ୫ ବର୍ଷ, ଏଣୁ ତା ବିରୋଧରେ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ ହୋଇ ପାରିବ କି ନା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ଙ୍କ ନିକଟରେ ହାଜର କରାଯିବା ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପିଲାର ପରିବାରକୁ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ୟୁଏଚପି ଟ୍ରୁପର ରିକ୍‌ ମୋର୍ଗାନ ଫ୍ରି ୱେରେ ଦ୍ରୁତବେଗରେ ଯାଉଥିବା ୱେବର କୋକୁ ଦେଖି କେହି ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଚାଳକ ହୁଏତ ଏହାକୁ ଚଳାଉଥାଇପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲୁ। ତେବେ ବେଗକୁ ଦେଖି ପିଛା କରି ଅଟକାଇ କାର ଭିତରୁ ଯାହାକୁ ବାହର କଲୁ ସେ ଏକ ନାବାଳକ ଥିଲା। କୁଆଡେ ଯାଉଛ ବୋଲି ପଚାରିବାରୁ ପିଲାଟି ନିଜ ପାଇଁ ଲମ୍ବୋର୍ଗିନି କିଣିବାକୁ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଯାଉଥିବା କହିଥିଲା। ଟ୍ରୁପର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇତାର ତଲାସୀ ନେବା ବେଳେ  ତା ପକେଟରୁ ୩ ଡଲାର ମିଳିଥିଲା। ଏ ନେଇ ପିଲାଟିର ପରିବାରକୁ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା  ୟୁଏଚପି ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ନିକ୍ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ କହିଛନ୍ତି।

ପିଲାଟିର ଘର ଉଟାହ ଲିଙ୍କନ ଏଭେନ୍ୟୁର ସେଭିଣ୍ଟିଥ୍ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ରେ ହେଲେ ପିଲାଟି ଏତେବାଟ କାର ଚଳାଇ କିପରି ଫ୍ରି ୱେରେ ପହଞ୍ଚିଲା ତାହା ତଦନ୍ତ ସାପେକ୍ଷା। ୟୁଟିଏଚ୍ ଅନୁସାରେ ହୁଏତ ତାକୁ ବେଆଇନ ଭାବେ କାର ଚାଳନା ଶିଖାଯାଇଛି ଓ ତାକୁ ତାର କେହି ଭାଈ ବା ଭଉଣା ଏଥିଲାଗି ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ସହ ରାସ୍ତା କଢାଇଥିବାର ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ପିଲାଟି କାର ଚଳାଇ ଶିଖି ନଥିବା ତା ଅଭିଭାବକ କହିଛନ୍ତି।  

   Related Posts