Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

କଳାହାଣ୍ଡି ଥୁଆମୂଳ ରାମପୁରର ୫ଟି ଗାଁ କରିବେ ଭୋଟ୍ ବର୍ଜନ

20/03/2019 at 4:31 PM

ଭବାନୀପାଟଣା ୨୦|୩: ଏପ୍ରିଲ ୧୧ରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ । ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କଳାହାଣ୍ଡିରେ ମଧ୍ୟ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହେବ । ତେବେ ଜିଲ୍ଲାର ଥୁଆମୂଳ-ରାମପୁର ତଳଝାପୀ ପଞ୍ଚାୟତର ୫ଟି ଗାଁର  ୮ ଶହରୁ ଅଧିକ ବାସିନ୍ଦା ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି  ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଗାଁରେ ନେତାଙ୍କୁ ପୂରାଇ ଦେବେନି ବୋଲି କହିଲେଣି ଲୋକେ । ତେବେ କାହିଁକି ଲୋକେ ତାତିଛନ୍ତି ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ବ୍ରିଜ୍ ନାହିଁ । ତେଣୁ ଏଥର  ଭୋଟ ଦେବୁନି । କଳାହାଣ୍ଡିି ଥୁଆମୂଳ-ରାମପୁରର ୫ଟି ଗାଁ  ଲୋକେ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ଚରମବାଣୀ ।  ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼, ଲିକେଶଜୋର, ମସ୍କାଗୁଡ଼ା, ମନୁଷପଦର, ରାନୀ ପଦର ଗାଁ ଲୋକେ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ । ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ନଦୀ ପାର ହେଲେ ପିଲା ସ୍କୁଲ ଯାଆନ୍ତି । ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ  ଡାକ୍ତରଖାନା ନେବା ବେଳେ ବି ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ସମସ୍ୟା ହୋଇ ଛିଡ଼ା ହୁଏ । ଅନେକ ଜୀବନ ବି ଯାଇଛି ଏଥିଯୋଗୁଁ । ସବୁ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ କାଟକୁରା-ଲିକେଶଜୋର  ଠାରେ ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦିଆଯାଏ । ହେଲେ ଭୋଟ୍ ସରିଲେ ନେତାଙ୍କ ଦେଖା ମିଳେନି ।

ଗାଁ ଲୋକେ ଖାଲି ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇନାହାଁନ୍ତି । ନେତାଙ୍କୁ ବି ଗାଁ ମାଡ଼ି ମଡ଼ାଇଦେବେନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କ୍ୟାମେରା ଆଗରେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବାକୁ ମନାକରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ନିର୍ବାଚନ ଆସିଲେ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ପୋତି ପକାଉଛନ୍ତି । ହେଲେ  ଭୋଟ୍  ପରେ ଦେଖା ମିଳୁନିନଥିବାରୁ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକ୍ରିୟା ସାମିଲ ହେବେନି ବୋଲି ସାଂଘାତିକ ନିଷ୍ପତି ନେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ ।

   Related Posts