Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ପଥରରେ ରଙ୍ଗୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଅଜବ ଜୀବ : ଦେଖିବାକୁ ସାପ ଭଳି କିନ୍ତୁ…

24/06/2020 at 12:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୦୬ : ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଅଜବ ଅଜବ ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥାଏ | ଲୋକେ ଏହିଭଳି ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି | ପୁଣିଥରେ ଏହିଭଳି ଏକ ଜୀବର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ଯାହାକୁ ଲୋକେ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଜୀବର ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରେ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ, ଏହି ଜୀବର ନାଁ କଣ ? ଏହି ଭିଡିଓ ଏକ ସାପ ଭଳି ଜୀବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଜୀବଟି ପଥର ଉପରେ ରଙ୍ଗୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ଆରମ୍ଭରୁ ଭିଡିଓ ଦେଖିବାବେଳେ ଲୋକେ ଭାବିଲେ ଏହା ଏକ ସାପ | କିନ୍ତୁ ଭିଡିଓ ଆଗକୁ ବଢିବା ପରେ ଜଣାପଡିଛି ଏହା ସାପ ନୁହେଁ | ଜୀବକୁ ଦେଖି ଲୋକେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ | ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି ସେମାନେ ଏହିଭଳି ଏକ ଜୀବ ଆଗରୁ କେବେ ଦେଖିନଥିଲେ | ଭିଡିଓରେ ଜୀବର ୫ଟି ହାତ ଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଦେଖିବାକୁ ଏହା ଅକ୍ଟୋପ୍ସ ଭଳି |

ପଥର ଉପରେ ରଙ୍ଗୁଥିବା ଏହି ଜୀବ ଧୀରେ ଧୀରେ ପାଣି ଭିତରକୁ ଯାଉଛି | ଏହି ଜୀବର ଭିଡିଓ ଲାଇଦିୟା ରାଲେ ନାମକ ଜଣେ ୟୁଜର ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ସେ କ୍ୟାପସନ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏହା କଣ ? ଆପଣମାନେ ଦେଖନ୍ତୁ ଏବଂ କୁହନ୍ତୁ ଏହି ଜୀବ କଣ ?’

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଦେଖି ସାରିଛନ୍ତି | ଶହ ଶହ ଲୋକ କମେଣ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | କିଛି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ୟୁଜର କହିଛନ୍ତି ଏହା ସାପ |

ଜଣେ ୟୁଜର ଏହାକୁ ସ୍ନେକ ସ୍ପାଇଡର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଆଉ ଜଣେ ଏହାକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଆଉ କିଛି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ୟୁଜର ଏହାକୁ ୨୦୨୦ ମସିହାର ଆଉ ଏକ ବିପଦ ସହିତ ଯୋଡ଼ିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଏହିଭଳି ଅନେକ ଭୟଙ୍କର ଜୀବ ଚଳିତବର୍ଷ ହିଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଭୀଡିଇଓ ଦେଖିବା ପରେ ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଜୀବର ନାଁ କଣ ତାହେଲେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା କେଉଁ ଜୀବ | 

ଏହା ବ୍ରିଟେଲ ଷ୍ଟାର କିମ୍ବା ଓଫିୟୋରୋଇଡ | ଓଫିୟୋରୋଇଡ ଏକ ପ୍ରକାର ସମୁଦ୍ର ଜୀବ | ଏହା ଷ୍ଟାରଫିସ ଭଳି ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି | ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହାର ୨ ହଜାର ପ୍ରଜାତି ରହିଛି |

   Related Posts