Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ପଥରରେ ରଙ୍ଗୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଅଜବ ଜୀବ : ଦେଖିବାକୁ ସାପ ଭଳି କିନ୍ତୁ…

24/06/2020 at 12:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୦୬ : ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଅଜବ ଅଜବ ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥାଏ | ଲୋକେ ଏହିଭଳି ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି | ପୁଣିଥରେ ଏହିଭଳି ଏକ ଜୀବର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ଯାହାକୁ ଲୋକେ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଜୀବର ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରେ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ, ଏହି ଜୀବର ନାଁ କଣ ? ଏହି ଭିଡିଓ ଏକ ସାପ ଭଳି ଜୀବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଜୀବଟି ପଥର ଉପରେ ରଙ୍ଗୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ଆରମ୍ଭରୁ ଭିଡିଓ ଦେଖିବାବେଳେ ଲୋକେ ଭାବିଲେ ଏହା ଏକ ସାପ | କିନ୍ତୁ ଭିଡିଓ ଆଗକୁ ବଢିବା ପରେ ଜଣାପଡିଛି ଏହା ସାପ ନୁହେଁ | ଜୀବକୁ ଦେଖି ଲୋକେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ | ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି ସେମାନେ ଏହିଭଳି ଏକ ଜୀବ ଆଗରୁ କେବେ ଦେଖିନଥିଲେ | ଭିଡିଓରେ ଜୀବର ୫ଟି ହାତ ଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଦେଖିବାକୁ ଏହା ଅକ୍ଟୋପ୍ସ ଭଳି |

ପଥର ଉପରେ ରଙ୍ଗୁଥିବା ଏହି ଜୀବ ଧୀରେ ଧୀରେ ପାଣି ଭିତରକୁ ଯାଉଛି | ଏହି ଜୀବର ଭିଡିଓ ଲାଇଦିୟା ରାଲେ ନାମକ ଜଣେ ୟୁଜର ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ସେ କ୍ୟାପସନ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏହା କଣ ? ଆପଣମାନେ ଦେଖନ୍ତୁ ଏବଂ କୁହନ୍ତୁ ଏହି ଜୀବ କଣ ?’

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଦେଖି ସାରିଛନ୍ତି | ଶହ ଶହ ଲୋକ କମେଣ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | କିଛି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ୟୁଜର କହିଛନ୍ତି ଏହା ସାପ |

ଜଣେ ୟୁଜର ଏହାକୁ ସ୍ନେକ ସ୍ପାଇଡର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଆଉ ଜଣେ ଏହାକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଆଉ କିଛି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ୟୁଜର ଏହାକୁ ୨୦୨୦ ମସିହାର ଆଉ ଏକ ବିପଦ ସହିତ ଯୋଡ଼ିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଏହିଭଳି ଅନେକ ଭୟଙ୍କର ଜୀବ ଚଳିତବର୍ଷ ହିଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଭୀଡିଇଓ ଦେଖିବା ପରେ ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଜୀବର ନାଁ କଣ ତାହେଲେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା କେଉଁ ଜୀବ | 

ଏହା ବ୍ରିଟେଲ ଷ୍ଟାର କିମ୍ବା ଓଫିୟୋରୋଇଡ | ଓଫିୟୋରୋଇଡ ଏକ ପ୍ରକାର ସମୁଦ୍ର ଜୀବ | ଏହା ଷ୍ଟାରଫିସ ଭଳି ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି | ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହାର ୨ ହଜାର ପ୍ରଜାତି ରହିଛି |

   Related Posts