Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ଓଡ଼ିଶାରେ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ସଂକ୍ରମଣ
  • ||

ବିଶ୍ୱର ୫ ଜଣ ମହାନ ବୋଲର ଯିଏ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ପକାଇନାହାନ୍ତି ଗୋଟିଏ ବି ନୋବେଲ : ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ଭାରତ

24/06/2019 at 9:49 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୬ : ବିଶ୍ୱର ଏହି ୫ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲର । ଏହି ୫ ଜଣ ବୋଲର ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ନୋବଲ ପକେଇନାହାନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ୫ଜଣ ବୋଲର କିଏ :

୫. ଲନ୍ସ ଗିବ୍ସ – ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ସ୍ପିଡ ବୋଲର ଲନ୍ସ ଗିବ୍ସ ୭୯ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ୩ଟି ୱାନଡେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏତିକି ମ୍ୟାଚରେ ଲନ୍ସ ଗିବ୍ସ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ନୋବଲ ପକାଇନାହାନ୍ତି ।

୪. ଡେନିସ ଲିଲି – ଡେନିସ ଲିଲି ଦିଲ୍ଲୀ ସିଲିଙ୍ଗ ସ୍ଟ୍ରେଲିୟାର ସବୁଠାରୁ ଶାନଦାର ବୋଲର । ସେ ୭୦ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । ୭୦ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ସେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ନୋବଲ ପକାଇନାହାନ୍ତି ।

୩. ଇମ୍ରାନ ଖାନ – ପାକିସ୍ତାନ ଟିମର ପୁର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ୮୮ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଓ ୧୭୫ଟି ୱାନଡେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏତିକି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ନୋବଲ ନପକାଇ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

୨. ଇୟାନ ବାଁଥମ – ଇଂଲଣ୍ଡର ସ୍ପିଡ ବୋଲର ଇୟାନ ବାଁଥମ ନିଜର ୧୬ ବର୍ଷର କ୍ୟାରିୟରରେ ୧୦୨ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଓ ୧୧୬ ୱାନଡେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏତିକି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ନୋବଲ ନପକାଇ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

୧. କପିଲ ଦେବ – ବିଶ୍ୱର ମହାନ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କପିଲ ଦେବ ଜଣେ । ୧୯୮୩ ମସିହାରେ କପିଲ ଦେବ ଭାରତୀୟ ଟିମକୁ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ୱାର୍ଲଡକପ ଜିତାଇଥିଲେ । କପିଲ ଦେବ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ୧୩୧ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଓ ୨୨୫ଟି ୱାନଡେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । କପିଲ ଦେବ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ନୋବଲ ନପକାଇ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts