Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

୧୬ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ୫ ଟି ସ୍ଥାନକୁ ବ୍ଲାକ ସ୍ପଟ ଚିହ୍ନଟ: ଗାଡିର ବେଗ କମାଇବାକୁ ଲାଗିବ ରୋଡ଼ ବ୍ୟାରିଅର

28/05/2019 at 6:43 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮/୫ : ଚିହ୍ନଟ ହେଲା ବ୍ଲାକ ସ୍ପଟ । ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ରାଜପଥର ୫ ଟି ସ୍ଥାନକୁ ବ୍ଲାକ ସ୍ପଟ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଏହି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଗାଡିର ବେଗ କମାଇବା ପାଇଁ ଲାଗିବ ରୋଡ ବ୍ୟାରିକେଡ । ସକାଳ ୭ ଟାରୁ ରାତି ୯ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ରହିବ ଏହି ବ୍ୟାରିକେଡ ।

ଡେରିରେ ଚେତା ପସିଲା । ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମୁଣ୍ଡ ଗଡିବା ପରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ବୁଦ୍ଧି ଶିଖିଲା । ଶେଷରେ ରାଜପଥରେ ଦୁର୍ଘଟଣାପ୍ରବଣ ସ୍ଥାନ ବା ‘ ବ୍ଲାକ ସ୍ପଟ ’ ଚିହ୍ନଟି କରିଛି ଟ୍ରଫିକ ପୋଲିସ । ଭୁବନେଶ୍ବର ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ୫ ଟି ସ୍ଥାନକୁ ବ୍ଲାକ ସ୍ପଟ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ସେହି ଦୁର୍ଘଟଣାପ୍ରବଣ ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ହୋଲା ଭୁବନେଶ୍ବର ଖୋର୍ଧା ରାସ୍ତାର ବାଟ ଭୁଅାଶୁଣି, ଖଣ୍ଡଗିରି ନିକଟ ଅାଇଗିଣିଅା, ପାହାଳ, ଅାଚାର୍ଯ୍ୟ ବିହାର ଓଭରବ୍ରିଜ ଓ ନାୟପଲ୍ଲୀ କ୍ରାଉନ ହୋଟେଲ ସମ୍ମୁଖ ।

ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ଅନୁସାରେ ରାଜପଥର ଏହି ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ଦୁର୍ଘଟଣା ପ୍ରବଣ । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ୫ ଟି ବ୍ଲାକ ସ୍ପଟ ରେ ବାରମ୍ବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି । ଅାଉ ଗୋଟିଏ ପରେ ାଗାଟିଏ ମୁଣ୍ଡ ଗଡୁଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ବର ଟ୍ରାଫିକ ଏସିପି ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ଓ ଏହାକୁ କିଭଳି ରୋକା ଯାଇ ପାରିବ ତାର ରିପୋର୍ଟ ଭୁବନେଶ୍ବର ଟ୍ରାଫିକ ଏସିପି ପୋଲିସ କମିଶନରକୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ‘ ବ୍ଲାକ ସ୍ପଟରେ ’ କିଭଳି ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକା ଯାଇ ପାରିବ । ସେ ନେଇ ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି କମିଶରେଟ ପୋଲିସ । ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଏହି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଗାଡିର ବେଗ କମାଇବା ପାଇଁ ଲାଗିବ ରୋଡ ବ୍ୟାରିକେଡ । ସକାଳ ୭ ଟାରୁ ରାତି ୯ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ରହିବ ଏହି ବ୍ୟାରିକେଡ । ଏ ନେଇ କମିଶରେଟ ପୋଲିସ ଏନଏଚଅାଇ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅାଲୋଚନା ହେବ ।

ଦୁର୍ଘଟଣା ପ୍ରବଣ ସ୍ଥାନରେ ସାଇନ ବୋର୍ଡ ଲାଗିବ । ଖୁବ ଶିଘ୍ର ସ୍ପିଡ ମିଟର ଇଣ୍ଟର ସେପଟର ଲାଗିବ । ସିସି ଟିଭିର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେବ । ତାସ ପାଟ୍ରାଲିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କଡା କଡି କରାଯିବା ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କ୍ୟାମ୍ପନ କରାଯିବ ଟ୍ରାଫିକ ଏସିପି କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି, ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ୫ ଟି ବ୍ଲାକ ସ୍ପଟ ବ୍ୟତିତ ଅାହଚରି ବି ବ୍ଲାକ ସ୍ପଟ ରହିଛି । ଯେମିତି, ପଳାଶୁଣି ଛକ, ସିଅାରପି ଫ୍ଲାଇଓଭର, ବରମୁଣ୍ଡା, ଖଣ୍ଡଗିରି, ତୋମାଣ୍ଡ । ଏ ସବୁ ସ୍ଥାନକୁ କାହିଁକି ବ୍ଲାକ ସ୍ଫଟ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏଯାଏଁ କାହିଁକି ପଦକ୍ଷେପ ନିଅଯାଉ ନ ଥିଲା । ଏଭଳି ଅନେକ ପ୍ରଶନ ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଅାସିଛି ।

   Related Posts