Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ ୫ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା, କୃଷି ବିଲ୍ ଉପରେ ହେବ ଚର୍ଚ୍ଚା

23/09/2020 at 3:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୯ : ସଂସଦରେ କୃଷକମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ତିନୋଟି ବିଲ୍ ପାରିତ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ରାଜନୈତିକ ତର୍କ ଏବେବି ଜାରି ରହିଛି । ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ବିରୋଧୀ ସାଂସଦମାନେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି  ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୫ ଟାରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ସମୟ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସଂସଦ କୃଷି ବିଲ୍ ଅନୁମୋଦନ କରିବା ପରେ ବିରୋଧୀମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବେ। କୃଷି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଲ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ସମୟ ଲୋଡିଥିଲେ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ଏଥିପାଇଁ ସମୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିରୋଧୀମାନେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିବେ ଯେ ଏହି ବିଲରେ ଦସ୍ତଖତ ନକରି ସେମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ପଠାନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ସହ ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆଠ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିବେ ।

କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ଯେ ସରକାରଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଠିକ ଅଛି, ତେବେ ଏମଏସପି ଆଇନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯିବା ଉଚିତ । ଲୋକସଭାରେ ଦଳର ନେତା ଆଦୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ ଏବଂ ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେୱାଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର ସଂଘୀୟ ଢାଞ୍ଚା ଉପରେ ହମଲା କରୁଛନ୍ତି । ଦଳର ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆଇନଗୁଡ଼ିକ ଏମଏସପି ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ । MSP ର ସିଷ୍ଟମ୍ ଜାରି ରହିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ତାଙ୍କର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଠିକ ଅଛି, ତେବେ ସେ ଏହାକୁ ନେଇ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଦେବା ଉଚିତ୍ । ଆଇନରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯିବା ଉଚିତ ଯେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଏମଏସପି ଦିଆଯିବ ।

   Related Posts