Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ ୫ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା, କୃଷି ବିଲ୍ ଉପରେ ହେବ ଚର୍ଚ୍ଚା

23/09/2020 at 3:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୯ : ସଂସଦରେ କୃଷକମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ତିନୋଟି ବିଲ୍ ପାରିତ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ରାଜନୈତିକ ତର୍କ ଏବେବି ଜାରି ରହିଛି । ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ବିରୋଧୀ ସାଂସଦମାନେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି  ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୫ ଟାରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ସମୟ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସଂସଦ କୃଷି ବିଲ୍ ଅନୁମୋଦନ କରିବା ପରେ ବିରୋଧୀମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବେ। କୃଷି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଲ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ସମୟ ଲୋଡିଥିଲେ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ଏଥିପାଇଁ ସମୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିରୋଧୀମାନେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିବେ ଯେ ଏହି ବିଲରେ ଦସ୍ତଖତ ନକରି ସେମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ପଠାନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ସହ ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆଠ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିବେ ।

କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ଯେ ସରକାରଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଠିକ ଅଛି, ତେବେ ଏମଏସପି ଆଇନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯିବା ଉଚିତ । ଲୋକସଭାରେ ଦଳର ନେତା ଆଦୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ ଏବଂ ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେୱାଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର ସଂଘୀୟ ଢାଞ୍ଚା ଉପରେ ହମଲା କରୁଛନ୍ତି । ଦଳର ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆଇନଗୁଡ଼ିକ ଏମଏସପି ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ । MSP ର ସିଷ୍ଟମ୍ ଜାରି ରହିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ତାଙ୍କର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଠିକ ଅଛି, ତେବେ ସେ ଏହାକୁ ନେଇ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଦେବା ଉଚିତ୍ । ଆଇନରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯିବା ଉଚିତ ଯେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଏମଏସପି ଦିଆଯିବ ।

   Related Posts