Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ମାଓପ୍ରବଣ ଜିଲ୍ଲା ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିଲା ଓଡିଶାର ୫ ଜିଲ୍ଲା : ବାକି ରହିଲେ ଆଉ ୧୦, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଓଡ଼ିଶାକୁ ମାଓ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

10/07/2020 at 6:43 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୦/୦୭ : ମାଓ ପ୍ରବଣ ଜିଲ୍ଲା ତାଲିକାରୁ ବାଦ ପଡିଲା ୫ଜିଲ୍ଲା । ଏନେଇ ଆଜି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ପୋଲିସ ଡିଜି । ଅନୁଗୁଳ, ବୌଦ୍ଧ, ସମ୍ବଲପୁର, ଦେବଗଡ ଏବଂ ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ବାଦ ପଡିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ମାଓପ୍ରବଣ ଜିଲ୍ଲା ତାଲିକାରେ ଆହୁରି ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି । ସରକାର ବିକାଶ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ପୋଲିସ ସଫଳ ଅପରେସନ ପାଇଁ ମାଓ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଓଡିଶାରେ କମିଛି । ….


ମାଓପ୍ରବଣ ଜିଲ୍ଲା ତାଲିକାରୁ ବାଦ ପଡ଼ିଲା ଓଡ଼ିଶାର ୫ ଜିଲ୍ଲା । ଅନୁଗୋଳ, ବୌଦ୍ଧ, ସମ୍ବଲପୁର, ଦେବଗଡ଼ ଏବଂ ନୟାଗଡ଼ ରେଡ ଜିଲ୍ଲା ତାଲିକାରୁ ବାଦ ପଡ଼ିଛି । ଏସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଓ ଗତିବିଧି ରୋକିବାରେ ପ୍ରଶାସନ ସଫଳ ହେବା ପରେ ମାଓ ପ୍ରବଣ ଜିଲ୍ଲା ତାଲିକାରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି। ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କୀତ ଖର୍ଚ୍ଚ ତାଲିକାରୁ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡ଼ିକୁ ବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପୋଲିସ ଡିଜି ଅଭୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ସୁରକ୍ଷା କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯିବା ଫଳରେ ମାଓବାଦିଙ୍କ ଗତିବିଧି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ସେହିପରି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଓଡ଼ିଶାକୁ ମାଓ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ବଦ୍ଧ ବୋଲି ପୋଲିସ ଡିଜି ଅଭୟ କହିଛନ୍ତି । ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା ସୁରକ୍ଷା କଡାକଡି ଯୋଗୁଁ କୌଣସି ମାଓ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟି ନାହିଁ ।


ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୮ ଏପ୍ରିଲରେ ୬ ଜିଲ୍ଲାକୁ ମାଓ ମୁକ୍ତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଯାଜପୁର, ଢ଼େଙ୍କାନାଳ, କେନ୍ଦୁଝର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ଗଜପତି ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମକୁ ମାଓ ମୁକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଭାବେ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା । ସେତେବେଳ, ୧୯ ମାଓପ୍ରବଣ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏହି ୬ ଜିଲ୍ଲାକୁ ବାଦ ଦେବା ପରେ ୧୩ ଜିଲ୍ଲା ମାଓପ୍ରବଣ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଅନୁଗୁଳ ଓ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାକୁ ପୁଣି ମାଓ ପ୍ରବଣ ତାଲିକାରେ ସମାିଲା କରାଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଓଡିଶାର ୧୫ଜିଲ୍ଲା ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ମାଓପ୍ରବଣ ଥିଲା। ଚଳିତବର୍ଷ ୫ଜିଲ୍ଲା ବାଦ ପଡିବା ପରେ ଏବେ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ମାଓପ୍ରବଣ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି। ଏହି ୧୦ଜିଲ୍ଲା ହେଲେ ବରଗଡ, ବଲାଙ୍ଗୀର, କଳାହାଣ୍ତି, କନ୍ଧମାଳ, କେରାପୁଟ, ମାଲାକାନାଗିରି ନବରଙ୍ଗପୁର, ନୂଆପଡା, ରାୟଗଡା ଓ ସୁନ୍ଦରଗଡ ।



ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ବିକାଶ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ପହଞ୍ଚିବା ଏବଂ ପୋଲିସ ସଫଳ ଅପରେସନ ପାଇଁ ମାଓ ଚିନ୍ତାଧାରାରୁ ଧୀରେ ଧିରେ ଲୋକ ନିବୃତ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଯେଉଥିପାଇଁ ୧୯ ମାଓ ପ୍ରବଣ ଜିଲ୍ଲାର ସଖ୍ୟା ଏବେ ୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

   Related Posts