Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର ରୋଡ୍ : ଉପ-କାରାଗାରରେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଜଙ୍ଗଲୀ ଜନ୍ତୁକୁ ମାରି ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା କଲେ, ଭାଗ ଛିଡିଲାନି ବୋଲି ଜଣଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କ୍ୟାବିନରୁ ୨ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଗାଁ ମୁହାଁ ହାତୀ ପଲ, ଭୟଭୀତ ଗ୍ରାମବାସୀ, ପଡିଲା ତାଟି କବାଟ
  • ||
  • ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆଉ କିଛି ?
  • ||
  • କମୁଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅମାନବୀୟ : ଗୋଡାଇବାରୁ କୁକୁରକୁ ହତ୍ୟା, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ଆସନ୍ତାକାଲି ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ଲାଗୁ
  • ||

ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା କରାଯାଇଥିବା ୫ଟି ସବୁଠୁ ଭଲ କାମ…ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ହେବେ ଗର୍ବିତ

15/10/2019 at 9:58 AM

ମୁମ୍ବାଇ୧୪|୧୦: ବଲିଉଡର କିଛି କଳାକାର ଅଛନ୍ତି ଯିଏ ନିଜ ଆୟ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟ ବାଣ୍ଟନ୍ତି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ଟଙ୍କା ସେମାନେ ଚ୍ୟାରିଟିରେ ଦିଅନ୍ତି। ବଲିଉଡ ଦବଙ୍ଗ ଖାନ ସଲମାନ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅଭିନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯିଏ ଆୟ କରୁଥିବା ଟଙ୍କାରୁ ଏକ ବଡ ଭାଗ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ଲଗାନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ ସଲମାନ ବହୁତ କିଛି କରିଛନ୍ତି।

ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମାନ- ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ସମାଜ କଲ୍ୟାଣ ସଂସ୍ଥା ହେଉଛି ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମାନ। ଏହି ସଂସ୍ଥାର ସ୍ଥାପନ ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ସଲମାନ ଖାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ସଂସ୍ଥା ଭାରତରେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥାଏ । ଏହି ସଂସ୍ଥାକୁ ସଲମାନ ବର୍ଷରେ ୧୦ ରୁ ୨୦ କୋଟି ଦାନ କରନ୍ତି।

ଗୋବିନ୍ଦା – ସଫଳ ଓ ପପୁଲାର ଅଭିନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ଗୋବିନ୍ଦା।ତେବେ ୯୦ ଦଶକ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଗୋବିନ୍ଦା ଧୀରେ ଧୀରେ ଫ୍ଲପ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର ନଷ୍ଟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବହୁତ ଦିନ ପରେ ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ଫିଲ୍ମ ପାର୍ଟନରରେ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କୁ ପରଦାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ସଲମାନ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କୁ ବାଛିଥିଲେ। କାରଣ ଥିଲା ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କୁ ସାହାର୍ୟ୍ୟ କରିବା

କେରଳ ବନ୍ୟା – ସଲମାନ ଖାନ କେରଳ ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ନିଜ ନାଁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ। ଡୋନେସନ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ବହୁ କଳାକାର ସେହି ସମୟରେ କେରଳ ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ  ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ସତ ହେଲେ ସଲମାନ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ ।

ନୂଆ କଳାକାରଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ- ସଲମାନ ଖାନ ବଲିଉଡରେ ଅନେକ ନୂଆ କଳାକାରଙ୍କୁ ଲଂଚ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ନେହା ଉଲ୍ଲାଲ, କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫ, ଜରିନ ଖାନ, ଡେଜି ଶାହ ଆଦି କଳାକାରଙ୍କୁ ସେ ପରଦାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେିଥିଲେ। ଡେଜି ଶାହଙ୍କ ବାପା ଜଣେ ଟେକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର।

୫.୮୦ କୋଟି ଚ୍ୟାରିଟି- ସଲମାନ ନିଜ ରୋଜଗାରର ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ନିଜ ପାଖରେ ରଖନ୍ତି ଓ ବାକି ଟଙ୍କା ସେ ଚ୍ୟାରିଟିରେ ଦିଅନ୍ତି।

   Related Posts