Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଖାଇଲେ : ଏବେ ୫ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଆଇସୋଲେସନରେ, ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା

2/01/2021 at 5:55 PM

ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ୦୨/୦୧ : ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର ୫ ଜଣ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେସନ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ନୂଆବର୍ଷ ଅବସରରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଖେଳାଳି ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଋଷଭ ପନ୍ତ, ଶୁଭମନ ଗିଲ୍, ପୃଥ୍ୱୀ ଶ ଓ ନବଦୀପ ସୈନୀ ମେଲବର୍ଣ୍ଣର ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଲଞ୍ଚ୍ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଏମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବାୟୋ-ସିକ୍ୟୁରିଟି ପ୍ରୋଟୋକଲ ଭାଙ୍ଗିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(BCCI) ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଲଞ୍ଚ୍ କରୁଥିବା ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ବିସିସିଆଇ । ଖେଳାଳୀମାନେ ବାୟୋ ସିକ୍ୟୁରିଟି ପ୍ରୋଟୋକଲର ଉଲଙ୍ଘନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରି ବିସିସିଆଇ ସଂପୃକ୍ତ ୫ ଜଣ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛି ।

କରୋନା କାରଣରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଗାଇଡଲାଇନରେ ଉଲ୍ଲେଖ୍ୟ ଥିଲା ଯେ, ଉଭୟ ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ବାହାରେ ବୁଲିପାରିବେ କିନ୍ତୁ ବାହାରେ କିଛି ଖାଇପାରିବେ ନାହିଁ ।  କିଛି ଖାଇବା ଓ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ବସିବା ପାଇଁ ବାରଣ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଖେଳାଳିମାନେ କିନ୍ତୁ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ଚେଡଷ୍ଟନ୍ ସପିଂ ସେଣ୍ଟରର ବାର୍ ବି କ୍ୟୁ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଭିତରେ ଖାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର କର୍ମଚାରୀ ସିଡନୀ ମର୍ଣ୍ଣିଂ ହେରାଲ୍ଡକୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ନୂଆବର୍ଷ ଦିନ ଏଠାକୁ ଆସିଥିଲେ ।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇସୋଲେସନରେ ଥିବା ଖେଳାଳୀମାନେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିପାରିବେ କି ନାହିଁ ସେ ନେଇ ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ତେବେ ଯଦି ଆଇସୋଲେସନରେ ଥିବା ଖେଳାଳୀମାନେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ନଖେଳନ୍ତି ତେବେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ହେବ।

   Related Posts