Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ : ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ଟିଆରଏସ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ
  • ||

୧୫ଟି ରୁଟରେ ଚଳାଚଳ କରିବ ଟ୍ରେନ୍: ଏକ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଁଚିବାକୁ ହେବ, ଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ୫ଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା

11/05/2020 at 3:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୧|୦୫ :   ରେଳବାଇ ମେ ୧୨ରୁ ୧୫ ଯୋଡା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରିବ । ଏହି ଟ୍ରେନ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲାରୁ ଦେଶର ୧୫ଟି ସହରକୁ ଯାତ୍ରା କରିବ । ଏହି ସମସ୍ତ ଟ୍ରେନ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଏସି କୋଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ରହିବ । ଏଥିରେ ରେଳଭଡା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଟ୍ରେନ୍ ଯାତ୍ରା ସହ ଜଡିତ ୫ଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ।

୧- ମୋଟ ଟ୍ରେନ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ୩୦ । ଏଥିପାଇଁ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରୁ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏହି ତ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନର ଟିକେଟକୁ ଆଇଆରସିଟିସିର ଅଫିସିଆଲ୍ ସାଇଟରୁ ବୁକ୍ କରିହେବ । ଆଇଆରସିଟିସି ଆପ୍ଲିକେସନରୁ ମଧ୍ୟ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ କରିହେବ । ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ଷ୍ଟେସନର କାଉଣ୍ଟରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । ରେଳବାଇର ଏଜେଣ୍ଟମାନେ ମଧ୍ୟ ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।

୨- ଏହି ୩୦ଟି ଟ୍ରେନର ଭଡା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟଦିନ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ । ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଭଳି ଏହାର ଭଡା ରହିବ । ଟ୍ରେନ୍ ଭଡା ଏଥିପାଇଁ ଅଧିକ ରଖାଯାଇଛି କାରଣ କେବଳ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ  ଓ ଜରୁରୀ କାମ ଥିବା ଲୋକ ହିଁ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ । ଏଥିରେ ପ୍ରିମିୟମ, ତତ୍କାଳର ସୁବିଧା ନାହିଁ ।

୩- ଗୋଟିଏ କୋଚରେ ସମସ୍ତ ୭୨ ସିଟରେ ବୁକିଂ ହେବ । ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ ନହେଲେ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ପାରିବ । ଫଳରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ ଡିଷ୍ଟାନସ୍ ମଧ୍ୟ ରହିବ ।

୪- ଟ୍ରେନ୍ ଯାତ୍ରା ସମୟର ୧ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଁଚିବାକୁ ପଡିବ । ଏହାପରେ ରେଳବାଇ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବ । ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଜଣାପଡିବା ପରେ ହିଁ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିବ । ଯାତ୍ରୀମାନେ ମାସ୍କ ଲଗାଇବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ଯାତ୍ରାରେ ଏସି କୋଚରେ ଚାଦର, କମ୍ବଳ ଆଦି ମିଳିବ ନାହିଁ ।

୫ -ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ରେଲ ଷ୍ଟେସନରୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ପାଟନା, ହାଓ୍ୱଡା, ଦିବ୍ରୁଗଡ, ଅଗରତାଲା, ରା଼ଞ୍ଚୀ, ମୁମ୍ବାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସିକନ୍ଦରାବାଦ, ବାଙ୍ଗାଲୋର, ଚେନ୍ନାଇ, ଥିରୁବନ୍ଦପୁରମ, ମଡଗାଓଁ ଓ ଜମ୍ମୁ ତବ୍ବୀ ଷ୍ଟେସନକୁ ଚଳାଚଳ କରିବ ।

   Related Posts