Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚମକିଲେ ଆୟର-ତ୍ରିପାଠୀ, ଏମଆଇକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ମାତ୍‌ ଦେଲା କେକେଆର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜଳଦ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ ହେଲେ ମୁଖ୍ୟ ସୂଚନା କମିଶନର, ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଅନୁମୋଦନ କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ମୋରଡା : ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଗାଁ ବୁଲିଲେ ବିଧାୟକ ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ, ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ପ୍ରଦାନ କଲେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ନକଲି ମାଓବାଦୀ ଗିରଫ, କମ୍ପାନୀର ସାଇଟ୍ ଇନଚାର୍ଜଙ୍କୁ ମାଗୁଥିଲା ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତ ଲାଗି ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମୋଟୁ ଥାନା IICଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ, କାର୍‌ରୁ ଜବତ ହୋଇଥିଲା ୨ ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସରକାରୀ ଗାଡିରୁ ଧଳା ଜହର ଜବତ, ୪୦ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସହ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : କର୍ଲାପାଟ ବକ୍ସାଇଟ୍ ଖଣିର ନିଲାମ ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରହିତାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବେଆଇନ ଭାବେ ବନ୍ଧୁକ ତିଆରି ଓ ବିକ୍ରି : ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗିରଫ, ୪ଟି ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||

୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ୪ ହଜାର ୯୮୭ ନୂଆ ମାମଲା : ପାଖାପାଖି ୯୧ ହଜାର ସଂକ୍ରମିତ

17/05/2020 at 11:17 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୦୫ : ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସବୁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି | ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି | ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪ ହଜାର ୯୮୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ୧୨୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | କରୋନା ମାମଲାରେ ଏହା ଦେଶରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା | ମେ ୧୩ ତାରିଖରେ ୪ ହଜାର ୨୦୦ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ |

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ରବିବାର ସକାଳ ୯ଟା ୧୫ ମିନିଟ ସୁଦ୍ଧା ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ ଏବେ ଯାଏଁ ୯୦ ହଜାର ୯୨୭ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ସେଥିରୁ ୫୩ ହଜାର ୯୪୬ ଆକ୍ଟିଭ ମାମଲା ରହିଛି | କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଏବେ ଯାଏଁ ଦେଶରେ ୨ ହଜାର ୮୭୨ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ତେବେ ୩୪ ହଜାର ୧୦୮ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି | ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ହଜାର ୯୫୬ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି | ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସମୁଦାୟ ୩୫ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥାତ ୩୧ ହଜାର ୮୭୩ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି |

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଗୁଜରାଟ | ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଗୁଜରାଟରେ ୩୪୮ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶନିବାର ଦିନ ୬୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ମେ ୧୩ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟରେ ୫୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ଶନିବାର ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୧୬୦୬ ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୩୦ ହଜାର ୭୦୬ ଜଣ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି |

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ହଜାରେ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଇନ୍ଦୋରରେ ୯୨ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୪ ହଜାର ୯୨୮ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି |

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଶନିବାର ଦିନ ୨୦୩ ଜଣ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି | ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ୪ ହଜାର ୨୬୪ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି | ରାଜସ୍ଥାନରେ ଲଗାତାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ୨୦୦ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ରାଜସ୍ଥାନରେ ଏବେ ଯାଏଁ ୪ ହଜାର ୯୬୦ ଜଣ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ତାମିଲନାଡୁରେ ଶନିବାର ଦିନ ୪୭୭ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଏବେ ଯାଏଁ ତାମିଲନାଡୁରେ ୯୩୯ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି | ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଶନିବାର ଦିନ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ୧୦୮ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା |

   Related Posts