Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରୋଗୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ କ୍ରିକେଟ ବଲ୍ ଭଳି ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ୍, ଆଇଜିଆଇଏମଏସରେ ଅପରେସନ କରି ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ୧୬ରୁ ଖୋଲିବ ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି, କୋଭିଡ଼ କଟକଣା ମାନିବାକୁ ASI ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା
  • ||
  • ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ ୨ କାର୍, ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଦମଦାର୍ ବ୍ୟାଟିଂ : ବଢିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଚିନ୍ତା, ବିସିସିଆଇ ପୋଷ୍ଟ୍ କଲା ଭିଡିଓ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୩୪୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମୋହନା ବାପା-ପୁଅ ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ୧୨ ଅଟକ, ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରୁ ଡବଲ୍ ମର୍ଡର୍ !
  • ||
  • ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ରେ ସରିଲା ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଶାସନ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ : ୧୬ ଯାଏଁ ପାଗ ମେଘୁଆ, ହେବ ବିକ୍ଷିପ୍ତ ବର୍ଷା
  • ||

କେନେଲ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଡଗ୍‌ ଶୋ’ରେ ୪୦ ପ୍ରଜାତିର ୪୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ କୁକୁର: ଦେଖନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କୁ

13/01/2019 at 8:46 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୩|୧: ଓଡିଶା କେନେଲ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଡୋଗ ଶୋ ଆଜି ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଚଳିତ ଥର ‘ ଦ ଅଲ ବ୍ରିଡ ଚମ୍ପାୟାନ ସିପ୍ ଡୋଗ ଶୋ’ ରେ ୪୦ ପ୍ରଜାତିର ୪୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ କୁକୁର ଏହି ଡୋଗ ଶୋ ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ ।

କମ ଅନ୍ । ସିଟ୍ ହିୟର । ଗୋ ଦେୟାର । ସିଟ୍ ସାଇଲେଣ୍ଟଲି । ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଏଭଳି ଇସାରାରେ ଚାଲୁଥିଲେ କୁକୁର । ରିଙ୍ଗରେ ରିଙ୍ଗରେ ଦେଖାଉଥିଲେ ଦକ୍ଷତା । ମାଲିକଙ୍କ ପାଦରେ ପାଦ ମିଶାଇ ଚାଲୁଥିଲେ । ବସ କହିଲେ ବସୁଥିଲେ । ଉଠ କହିଲେ ଉଠୁଥିଲେ । ପଟିରେ ବଲ ଧରି ମାଲିକଙ୍କ ମାଲିକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଉଥିଲେ । ଯାହା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭରପୁର ମନୋରଞ୍ଜନର ଖୋରାକ ଯୋଗାଉଥିଲା ।

କୁକୁରମାନଙ୍କ ଏଭଳି କିଛି ନିଅରା କାରନାମା ଦେଖିବାକୁ ମଳିଥିଲା ‘ ଦ ଅଲ ବ୍ରିଡ ଚମ୍ପାୟାନ ସିପ୍ ଡୋଗ ଶୋ ରେ । ଓଡିଶା କେନେଲ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଡୋଗ ଶୋ ର ଉଦଯାପନୀ ଦିବସରେ ଦ ଅଲ ବ୍ରିଡ ଚମ୍ପାୟାନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିଲା ।

ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ତଥା ମାଳିକଙ୍କ ସହ ସେମାନେ ଭାଗ ନେଇ ବିଚାରକଙ୍କ ନଜରକୁ ଆସିଥିଲେ । ଓଡିଶା ସମେତ, ନାଗପୁର ମୁମ୍ବାଇ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସିଥିବା କୁକୁରଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ଥିଲା ।  ଜର୍ମାନ ସେଫର୍ଡ, ଗୋଲଡେନ ରେଟ୍ରିଭର, ବେଲଜିଆ ମାଲିନଇସ ସମେତ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ରିଡର କୁକୁର ମଧ୍ୟ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ର ବିନ୍ଦୁ ସାଜିଥିଲା ।

ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିଥିଲା । ସେପଟେ କୁକରଙ୍କ ପ୍ରତିଟି ଷ୍ଟେପକୁ ବି ବିଚାରକମାନେ ତୀକ୍ଷ୍ଣଭାବେ ନଜର ରଖିଥିଲେ । ଚଳିତ ଥର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ଥିଲା ଇଣ୍ଡିଆନ ବ୍ରିଡ କୁକୁର ।

ଚଳିତ ଥର ଦୁଇ ଦିନିଆ ଡଗ୍‌ ଶୋ ରେ ୪୦ ଟି ପ୍ରଜାତିର କୁକୁର ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ସେପଟେ ୪୫୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ କୁକୁର ରିଙ୍ଗରେ ରଙ୍ଗରେ ଜଲଓ୍ବା ଦେଖାଇଥିଲେ । ଡଗ୍‌ ଶୋରେ ୧୧ ଟି ମାନଦଣ୍ଡକୁ ନଜରରେ ରଖି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କିଏ ଚମ୍ପିୟାନ ହେବ ତହା ନିର୍ଧାରଣ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts