Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ବ୍ରିଟେନ୍ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର : ଓଡିଶାକୁ ୪୩, ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ୨୧ଜଣ ଫେରିଛନ୍ତି…

25/12/2020 at 7:54 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୫।୧୨: ବ୍ରିଟେନ୍ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର । କରୋନାର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ମିଳିବା ପରେ ବ୍ରିଟେନରୁ ୪୩ ଜଣ ଓଡ଼ିଶା ଫେରିଛନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ବରକୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୧ ଜଣ ବ୍ରିଟେନରୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ଖୋର୍ଦ୍ଧାକୁ ଜଣେ, କଟକକୁ ୫, କୋରାପୁଟ ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁରକୁ ୨ ଜଣ ଲେଖାଏଁ ଫେରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଯାଜପୁର, ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର, ସମ୍ବଲପୁର, ଜଗତସିଂହପୁର ଓ ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳକୁ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଫେରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ସିଡିଏମ୍ଓଙ୍କୁ ତାଲିକା ଦେଇଛି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ଆସିଥିବା ବ୍ରିଟେନ ଫେରନ୍ତା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ  RT-PCR ଟେଷ୍ଟ କରାଇବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ସଂପୃକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଂ ଓ ସର୍ଭେଲାନ୍ସ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଛି ନିର୍ଦେଶ ।

ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଏହି ଷ୍ଟେନ୍‌ ଏବେ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି । ଖାସ୍‌ କରି ବ୍ରିଟେନ୍‌, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଇଟାଲି, ଡେନମାର୍କୀ , ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଏହି ଭାଇରସ୍‌ ଦେଖାଦେଇଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଇଛି । ତେବେ ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସାର୍ସ କୋଭ-୨ ଭୟରେ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ, ଏହାର ସଂରକ୍ଷଣ ଓ ଏହାର ଜେନମ ସିକଓନ୍ସିଂର ପରିବହନ ନେଇ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଗାଇଡ଼ଲାଇନ ଜାରିସାରିଛି । ନୂଆ ଧରଣର ଏହି ଷ୍ଟ୍ରେନ୍‌ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଇଏଲ୍‌ଏସକୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି ।

ତେବେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟକୁ ୪୩ଜଣ ଫେରିଛନ୍ତି । ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ୨୧ଜଣ ଫେରିଥିବା ବେଳେ,  କଟକ ୫, ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ୩, ନବରଙ୍ଗପୁର ୨, କୋରାପୁଟରୁ ୨, ଜଗତସିଂହପୁରରୁ ୨, ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଓ ବଲାଙ୍ଗୀର, ନୟାଗଡ଼ରୁ ୨, ଯାଜପୁରରୁ ଜଣେ ରହିଛନ୍ତି । ଏ ସମସ୍ତଙ୍କ ଚିହ୍ନଟ ସରିଛି । ଖୁବଶୀଘ୍ର ଏମାନଙ୍କ ସାମ୍ପୁଲ ଟେଷ୍ଟ କରାଯିବ ନେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts