Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରେମଡେସିଭିର୍ ବଦଳରେ ପାଣି ପୁରାଇ ଚୋରି କରୁଥିଲେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍, ଷ୍ଟାପ୍ ନର୍ସ ସମେତ ୪ ଗିରଫ

29/04/2021 at 9:26 AM

ମୁରଦାବାଦ ୨୯/୦୪: ରେମଡେସିଭିର୍ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନର କଳାବଜାରୀ କରୁଥିବାବେଳେ ଏସଓଜି ଏବଂ ମଝୋଲା ପୋଲିସର ମିଳିତ ଟିମ୍ ସହରର ନାମଚିନ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ଷ୍ଟାପ୍ ନର୍ସ ସମେତ ଚାରିଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ରେମଡେସିଭିର୍ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ବଦଳରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ପାଣି ଦେଇ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ଚୋରି କରି ୩୫ ରୁ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ ।

ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନିକଟରୁ ୬୨ ହଜାର ଟଙ୍କା, ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍, ସିରିଞ୍ଜ ଏବଂ କିଛି ଔଷଧ ଜବତ କରିଛି । ଧରାପଡିବା ପରେ ଏହି ଚାରିଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଜେଲକୁ ପଠାଯାଇଛି । ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ପୁରା ନେଟୱାର୍କକୁ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁଛି ।

ଏଏସପି ଅନିଲ କୁମାର ଯାଦବଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରେମଡେସିଭିର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜରୁରୀ ଔଷଧର କଳା ବଜାରୀ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଏସଏସପି ପ୍ରଭାକର ଚୌଧୁରୀ ହ୍ୱାଟସ୍ ଅପ୍ ନମ୍ବର ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ନମ୍ବରରେ କଳା କଳାବଜାରୀର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ମୋରଦାବାଦ ଏଏସପି କହିଛନ୍ତି ଯେ ନର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀ କାମ୍ରାନ୍ ଏବଂ ସଦ୍ଦାମ ନିଜ ନିଜ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଜୀବନ ରକ୍ଷାକାରୀ ଔଷଧ ଚୋରି କରୁଥିବାବେଳେ ପୀୟୁଷ ଏବଂ ଜୀୱାନ୍ ଗ୍ରାହକ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନା ବାହାରେ ବୁଲୁଥିଲେ । ଗ୍ରାହକ ଅଟକି ଯିବା ମାତ୍ରେ ଏହି ଲୋକମାନେ ବହୁ ମୂଲ୍ୟ ଚାର୍ଜ କରିବା ପରେ ରେମଡେସିଭିର ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ଏବଂ ଫାବିଫ୍ଲୁ ଟାବଲେଟ୍ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ । ରେମଡେସିଭିର ଚୋରି ପାଇଁ ସେମାନେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ପାଣି ଦେଉଥିବାର ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ନେଟୱାର୍କରେ ଆଉ କିଛି ଲୋକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥାଇପାରନ୍ତି ବେଲି ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି ।

   Related Posts