Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ: ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିଜୟୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୦୪୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୩୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ବଢୁଛି ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ : ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୫ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ, ତଥାପି ଆସିନି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶ୍ୱସ୍ତିର ସମୟ, ସତର୍କତାର ମନ୍ତ୍ର ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା
  • ||
  • +୩ ରେ ସାମିଲ ହେବ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କୋର୍ସ, ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ପୁଅ ଓ ଝିଅକୁ କୂଅରେ ଫିଙ୍ଗି ମାରିଦେଲେ, ବାପା ଓ ମା’ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ’ ଅବସରରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ଆଉ ୨ଟି ଓଡିଆ ଭଜନ- ‘ବଡଦାଣ୍ଡ କାନ୍ଦେ କଇଁକଇଁ’ ଓ ‘ଏତେ ଅଭିମାନ କିଆଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ : କ୍ଲିନ୍ ସ୍ୱିପ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଲଢିବ ଘରୋଇ ଦଳ
  • ||
  • ଗଜପତି : ଖୋଲିବ କି ACFO ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ : କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଡିଏଫଓଙ୍କୁ ଚାଲିଛି ଜେରା
  • ||

୧୦୨ ଦିନ ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ୪ ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା, ବନ୍ଦ ହେଲା ସବୁଠାରୁ ବଡ ସହର: କରୋନା ମୁକ୍ତ ହେବାପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯାଇଥିଲେ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମନ୍ଦିର

11/08/2020 at 5:29 PM

ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡ ୧୧/୦୮ : ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ୧୦୨ ଦିନ ପରେ ପୁଣି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସହର ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ୪ଟି ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ପୁରା ସହରକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି | ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଗତ ୧୦୨ ଦିନରେ କରୋନାର ଗୋଟିଏ ହେଲେ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନଥିଲା | ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବହୁତ ଭଲ ଭାବେ କରୋନା ଲଢେଇରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା | ସେଥିପାଇଁ ପୁରା ଦୁନିଆରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ସବୁଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି |


ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ନିର୍ଦେଶକ ଏସଲେ ବ୍ଲୁମଫିଲଡ କହିଛନ୍ତି, ଦକ୍ଷିଣ ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣକର ବୟସ ୫୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ | ଏହି ୪ଜଣଙ୍କର କୌଣସି ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଯାତ୍ରା ଇତିହାସ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କରୋନା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏମାନେ କିଭଳି କରୋନାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ତାହା ପତା କରାଯାଉଛି |


ଏହି ଖବର ପରେ ପୁରା ଦେଶରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି | ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଲକଡାଉନ ଆଶଙ୍କାରେ ଲୋକେ ସୁପର ମାର୍କେଟ ଆଡକୁ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ ଯେପରିକି ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ମହଜୂତ ରଖିପାରିବେ |

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜସିଣ୍ଡା ଆର୍ଡନ କହିଛନ୍ତି, ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରୁ ତ୍ରିସ୍ଥରୀୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲଗାଯିବ | ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧର ଅର୍ଥ ହେଲା ଲୋକଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଓ ସ୍କୁଲରୁ ଦୁରେଇ ରଖାଯିବ | କୌଣସି ଜାଗାରେ ଭିଡ ହେବନାହିଁ | ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କେଉଁଠାରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧ ୩ ଦିନ ପାଇଁ ଅର୍ଥାତ ଶୁକ୍ରବାର ଯାଏଁ ଲାଗୁ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି | ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସଠିକ ଭାବେ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିବାକୁ ୩ ଦିନ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts