Tuesday, October 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କଟକ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ପଞ୍ଝାରେ ୪ ଜଣିଆ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ : ଲୁଗା ଦୋକାନରୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସମେତ ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ ବହୁ ସାମଗ୍ରୀ

କଟକ ୧୫।୯: କଟକରେ ଲୁଟ୍ କରୁଥିବା ଏକ ଲୁଟରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଗିରଫ କରିଛି ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ । ଗତ ମେ ଓ ଜୁନ୍ ମାସରେ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଲୁଗା ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍ କରିଥିଲେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ । ଏହାପରେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏ ସବୁ ଘଟଣାରେ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ଆଧାରରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନା ପୋଲିସ ।

କଟକ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ହାତରେ ଲାଗିଛି ୪ ଜଣିଆ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ । ଗତ ମେ ମାସରେ ବାତ୍ୟା ଫୋନି ପରେ ଅନ୍ଧାରର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଲୁଗା ଦୋକାନରୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସମେତ ଲୁଟିଥିଲେ ବହୁ ସାମଗ୍ରୀ । ସେହି ପରି ଜୁନ୍ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଏକ ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ କରି ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ସବୁ ଲୁଟ୍ କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ଦୋକାନ ଓ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜରୁ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନା ପୋଲିସ ଓ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଫେରାର ରହିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କଠାରୁ ଚୋରି ସାମଗ୍ରୀ ସମେତ ବାଇକ ଓ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ ।

କଟକ ସହରର ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଅଞ୍ଚଳ ହେଉଛି ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ସ୍ଥାନ । ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଭଳି ଲୁଟ୍ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ବିଶେଷ କରି ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଅଧିକ ରହିଥିବାରୁ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଚକିତ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଲୁଟ୍ ପରେ ଏବେ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୂଜା କମିଟି ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ଅଧିକ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ହୋଇଥିବା ଘରର ମାଲିକ ।

ଲୁଗା ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍ କରିବାର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର କିଙ୍ଗ୍ ପିନ୍ କୌଣସି କାରଣ ନେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବାରୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

97 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର