Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

‘ୱାର୍କ ଫ୍ରମ ହୋମ’ ନାମରେ ଠକେଇ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୪ ଗିରଫ, ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଓ ବ୍ୟାଙ୍କ ପାସବୁକ୍ ଜବତ

28/11/2021 at 10:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୧୧: ଦେଶରେ ୱାର୍କ ଫ୍ରମ ହୋମ ନାମରେ ବେରୋଜଗାର ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଫସାଇ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟୁଥିବା ଏକ ଗ୍ୟଙ୍ଗ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ହାତରେ ଫଶି ଯାଇଛି। ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୪ ଜଣ କାମ କରୁଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୪ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଓ ବ୍ୟାଙ୍କ ପାସ୍ ବୁକ୍ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଘରେ ରହି କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ କାମ କରି ଆକର୍ଷକ ରୋଜଗାରର ଏମାନେ ଲୋଭ ଦେଖାଉଥିଲେ।

ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗିରଫ ୪ ଜଣ ହେଲେ ଆର.କୁମାର, ଏମ.ସିଂହ, ଟି,. କୁମାର ଓ ଜଣେ ମହିଳା। ଏମାନେ ବିଭିନ୍ନ ହ୍ୱାଟସ୍‌ଆପ ଗ୍ରୁପ ଓ ଫେସବୁକ୍‌ରେ ୱାର୍କଫ୍ରମ ହୋମର ଲୋଭନୀୟ ଅଫର ଦେଉଥିଲେ। ଏଥିରେ ଫଶି ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ୱାର୍କଫ୍ରମ ହୋମ କାମ ତ ଦେଉଥିଲେ ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ସର୍ତ୍ତ ରଖୁଥିଲେ। ଦୈନିକ ଯେତିକି କାମ ଦିଆଯିବ ସେତକ ନିଶ୍ଚିତ ଶେଷ କରିବାକୁ କହୁଥିଲେ। ଏତେ ପରିମାଣରେ କାମ ଦେଉଥିଲେ ଯେ ଲୋକେ ଦିନେ କଣ କେତେ ଦିନରେ ବି ସାରି ପାରୁନଥିଲେ। ଏଥିରେ ଟାର୍ଗେଟ ଆଚିଭ ନ ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ପେନାଲ୍ଟି ଆଦାୟ କରୁଥିଲେ।

ଲୋକଙ୍କୁ ସିଧାସିଧା କାମ ନ କରିପାରିବାରୁ ସେ ବାବଦ କ୍ଷତି ଭରଣା କରିଦେବାକୁ କହୁଥିଲେ। ଯିଏ ଏଥିରେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ତର୍କ କରୁଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ଆଇନ କାନୁନର ଧମକ ଦେଉଥିଲେ। ଏଥିରେ ଲୋକେ ଡରିମରି ସେମାନଙ୍କୁ ପେନାଲ୍ଟି ଦେଉଥିଲେ। ଏ ବାବଦେ ସେମାନେ ଲୋକଙ୍କଠୁ ଢେର ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରୁଥିଲେ। ଏଥିଲାଗି ଠକମାନେ ଦି ରିଜ୍ୟୁମ ସର୍ଚ୍ଚ ଡଟକମ, ରଦୱ ସର୍ଚନେଟ୍ ଡଟ୍ ଇନ, ରିଜ୍ୟୁମ ଟୁ ଫିଲ ଡଟକମ୍‌ ଆଦି ୱେବସାଇଟ୍ ଚଳାଇଥିଲେ। ତେବେ ଏମାନେ କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀ ନୁହେଁ ସାରା ଦେଶରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକିଥିବାର ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି। ମାମଲାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୦ଟି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

   Related Posts