Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ଅପମିଶ୍ରିତ ତେଲ ଏବଂ ବେଆଇନ ମିକ୍ସଚର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ମାମଲାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ, ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବାପା ମଧ୍ୟ ସାମିଲ

17/01/2021 at 5:41 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୧୭/୦୧ :ଅପମିଶ୍ରିତ ତେଲ ଏବଂ ବେଆଇନ ଭାବେ ତିଆରି ହେଉଥିବା ମିକ୍ସଚର ଫେକ୍ଟରୀ ଉପରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ବାଣିଜ୍ୟ କର ବିଭାଗ ଏବଂ ଦ୍ରବ୍ୟ କର ସେବା ତରଫରୁ ଚଢାଉ ହୋଇଥିଲା । ଚଢାଉ ସମୟରେ ମିକ୍ସଚର ତିଆରି କରୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୪ ଜଣଙ୍କ ନାଁ ରେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ । ୪ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ନାଁରେ ମଧ୍ୟ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । 

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ସହର ବେଶ ଚର୍ଚିତ ସହର । କେତେବେଳେ ନକଲି ଔଷଧ କୁ ନେଇ ତ କେତେବେଳେ ନକଲି ମୋବଇଲ ତେଲ ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ନକଲି ସ୍ୱେମ୍ପୁ କୁ ନେଇ । ଏବେ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅପମିଶ୍ରିତ ତେଲ, ମସଲା, ମିକ୍ସଚର ତିଆରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଖାଉଟି ବିଭାଗ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା ।

ଚଢାଉ ସମୟରେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି କାଗଜ ପତ୍ର ନଥିବା ବେଳେ ୫ ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ଏହି ୫ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ମିକଚର ତିଆରି କରୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି, ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବ ଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ସହରର ଜଣେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିନୋଦ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ମସଲା ଗୋଦାମରେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିଲା । ପୋଲିସ ଅପମିଶ୍ରିତ ମସଲା ଜବତ କଋ ଗୋଦାମ ସିଲ କରିବା ସହ  ଅନେକ ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିନୋଦ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ନାଁରେ ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ।

ତେବେ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିନୋଦ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ପୁଅ ଜଣେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ । ଏବେ ସହରରେ ଗୋଟିଏ ଚର୍ଚା ଚାଲିଛି ଜଣେ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବାପା କେମିତି ଆଇନ ଉଲଂଘନ କରି ଏଭଳି ବ୍ୟାପାର କରୁଥିଲେ ।

ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ନାଁରେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଥାନା କେସ ନମ୍ବର ୧୨/୨୧ ରେ ଆଇପିସି ୪୨୦ , ୨୭୦ , ୨୭୯ ଧାରା ସହ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଧାରା ୫୧, ୫୪, ୫୯, ୬୧, ୬୩ ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ପୋଲିସ ।

   Related Posts